Everest güç kaynağı nasıldır?

Alltair

Hectopat
Daha fazla  
4 gün önce yeni bir sistem topladım en son parçasına kadar memnunum ve içim rahat fakat PSU kasa ile birlikte ve everest marka.

Okuduğum yorumlar yüzünden bir hayli korkmuş durumdayım kullanmamalı mıyım acaba bilgisayarı? 600W bir güç kaynağına sahibim şuan everest marka fakat kasadan memnunum. En erken 1 ay içerisinde yeni bir güç kaynağı için bütçem olacak öğrenciyim. Ne yapmalıyım ?

PSU ekte belirttim. Yardımcı olun lütfen kullanmaya korkuyorum daha oyun bile yükleyemedim.

Dosya Ekleri

• PSU.jpg
    PSU.jpg
    176,1 KB · Görüntüleme: 311
Son düzenleme:
@Oreki hocam güldürdünüz sağolun :)

Canı sıkılınca patlıyor bu arkadaşlar.
Başka bir deyişle fazla yük altına girsin, "eve rest" çekersiniz. Olabildiğince az yük altında kullanın sisteminizi.

1 veya 2 ay sonra anca alabileceğim gibi duruyor açıkçası. League of Legends yükledim ve Shadow of Mordor oynamak istiyordum bugün yükleyerek. Aşırı yük altına sokmak gibi bir durumla ne yaparsam karşılaşırım acaba ? CPU ve GPU sıcaklıkları fark ediyor mu bilmiyorum 34 dereceden yukarıyı görmüyorum o konuda.

Sistemi kaldıramayıp restart atabilir bir ihtimal. 12V kanalından kaç A veriyor ve sisteminiz nedir?

Aida 64 ile -12 V -13.351 V böyle yazıyor.
Sistemim ;
MSI B350M GAMING PRO AM4 AMD Ryzen™ DDR4 3200+MHz (O.C.) USB 3.1 Anakart
Kingston 8 GB (1x8GB) HyperX Predator Black DDR4 3000MHz CL15 1.35V XMP Ram
GTX 1050 TI GAMING 4G 4GB 128 bit ekran kartı
AMD Ryzen 3 1300X Soket AM4 + Wraith Soğutucu 3.5GHz-3.7GHz 8MB 65W 14nm İşlemci
WD 120GB Green SATA 3.0 SSD (540MB Okuma / 430MB Yazma)
Windows 10 işletim sistemi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı