Everest güç kaynağı nasıldır?

Psu ya malesef bilgisayar toplarken fazla önem verilmiyor.Bende de foem 500w güç kaynağı var.Aldığım zaman ekran kartı ve işlemciyi yüksek bütçe ayırayım diye psu ya az para verdim.Ama elimde akım koruyucu priz var bide asus anakartın anti surge özelliği aktif.Hiçbir şekilde bir yeniden başlatma işlemi yapmadı.Şuanda gayet iyi.80+ sertifikası
olmayan psular ne zaman süre zarfında değiştirilmeli ?

Dosya Ekleri

• PSU.jpg
    PSU.jpg
    98 KB · Görüntüleme: 173
İki ayrı kanaldan 288'er W güç veriyor. LoL oynamayı deneyebilirsiniz ancak, Shadow of Mordor'da restart atabilir.

Yaklaşık 5 saat kadar shadow of mordor oynadım fakat hiçbir restart yada kapanma olmadı. Sistem henüz çok yeni olduğu için belkide. Tüm ayarlar ultrada 80-99 arası FPS ile maksimum 51 derece GPU (GPU fanlarını çalıştırmaya gerek görmüyor sanırım) ve maksimum 41 derece CPU sıcaklık değerleri gördüm, bilmiyorum konumuza faydası olur mu. Yorumunuz nedir ?

Yaklaşık 5 saat kadar shadow of mordor oynadım fakat hiçbir restart yada kapanma olmadı. Sistem henüz çok yeni olduğu için belkide. Tüm ayarlar ultrada 80-99 arası FPS ile maksimum 51 derece GPU (GPU fanlarını çalıştırmaya gerek görmüyor sanırım) ve maksimum 41 derece CPU sıcaklık değerleri gördüm, bilmiyorum konumuza faydası olur mu. Yorumunuz nedir ?

Bence Everest'in fazla üstüne gidiliyor. Tamam kalitesiz, sertifikasız, yanıyor falan ama kısa vadede sorun olacağını sanmıyorum. Siz rahatça oyununuzu oynayın, ama en kısa sürede değiştirmeye bakın.

Uzun bir süre sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Elindeki güç kaynağı sistemini fazlasıyla karşılıyor. Yine de en kısa zamanda +80W sertifikalı bir PSU almanızı öneririm. Paranız biriktiği zaman bütçe belirterek tekrar bir konu açarsanız yardımcı olmaya çalışırım.

Evet taş çatlasın 2 ay everest PSU ile birlikte devam edeceğim, yani yeni bir PSU için bütçem yeterli olana kadar. O zaman sizin dediğiniz gibi sakin sakin kullanmaya devam edeyim teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı