Everest PSU'ya güven olur mu?

DTB

Kilopat
Makaleler
15
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Intel Pentium 4 512Mb ram
Bilgisayarın asıl PSU'su bozuldu Everest marka C4 taktım patlayacak diye korkuyorum. Sizce patlar mı? PSU 300W.
118657741_.jpg

Bende de eski bir Everest PSU var ama bir sürü kez elektrik aniden gitti, bir sürü kez PC aniden kapattım falan ama PSU patlamadı. Patlamayacak anlamına gelmez tabii ki.

Bende de vardı bir aralar sorun çıkartmamıştı, sosyalde ki arkadaşların dayatması sonucu Cooler Master MWE modele geçtim memnunum tavsiye ederim.

Bu arada ciddiyim üstekinin 300w olanından 2. bilgisayarda takılı.

Çalıştırınca bozulacak değil. Çok şansızsanız normal zamanda sıkıntı çıkarır. Onun dışında ani voltaj yükselmesi gibi bir olayda koruması olmadığından dolayı sistemi yakabilir. İdarelik olarak bir süre kullanılabilir ama bütçeniz olduğu zaman yenisini almanızı tavsiye ederim.

Kolay kolay hiçbir PSU patlamaz. Bende platoon marka patladı ancak normalin en üst seviyesinde elektrik gidip geldiği için(5 dakika içerisinde 16-17 kere kesildiği oldu 1 hafta boyunca, bundan dolayı da 1 hafta sonunda daha fazla dayanamayıp son kesintiten sonra açma düğmesine basınca infilak etti ).

Yeni konular

Geri
Yukarı