Everest range-7 PEAK-650W güç kaynağını değiştirmeli miyim?

fehuruz

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar. Ben Everest range-7 PEAK-650W isimli kasayı kullanıyorum. Ve güç kaynağının tehlikeli olduğunu yeni öğrendim ve çok korkmaya başladım. Çünkü sistemim iyi sayılır ve eğer zarar görürse, bütün işlerim falan buna bağlı çok mağdur olurum.

2, 5 senedir bu sistemi kullanıyorum ses sorunu yok, kendi kendine kapanma sorunu yok, USB girişleri çalışıyor ve akım korumalı prizim var.
Eğer kesinlikle değiştirin diyorsanız da 550 lira bütçem var. Ses yapmayan ve bu kasaya uyan hangi güç kaynaklarını önerirsiniz?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kronik olarak kapanmaya başladığı zaman değiştirebilirsin. Gün içinde 3'ten fazla restart atarsa bir şeyler ters gidiyordur.

Dediğim gibi herhangi bir kapanma yok, coil whine, ses, zorlanma, donma gibi şeyler yok. Anakartım MSI z270 Gaming Plus umarım bir sorun çıkartısa diğer bileşenleri korur. Benim korkum patlaması.

Bomba Defuse etmeyi iyi öğrenmek istiyorsan kalsın. Şaka bir yana patladı benimki sizinkide patlamadan değiştir bence.
Patlama olayını anlamadım nasıl patladı? Diğer bileşenlere zarar verdi mi? Öncesinde ses gelme ya da kapanma ya da donma gibi sorunlar oluyor muydu? Çünkü gerçekten bu bilgisayardan işimi yapıyorum ve yeni bir PSU almak için önemli şeylerden fedakarlık etmem gerekecek.

Patlama olayını anlamadım nasıl patladı? Diğer bileşenlere zarar verdi mi? Öncesinde ses gelme ya da kapanma ya da donma gibi sorunlar oluyor muydu? Çünkü gerçekten bu bilgisayardan işimi yapıyorum ve yeni bir PSU almak için önemli şeylerden fedakarlık etmem gerekecek.

Baya yüke binmişti ekran kartı birden koku gelmeye başladı sonra patt etti patladı diğer bileşenlere zarar gelmemiş anakart dışında anakart kötüydü.

Baya yüke binmişti ekran kartı birden koku gelmeye başladı sonra patt etti patladı diğer bileşenlere zarar gelmemiş anakart dışında anakart kötüydü.
Anladım dostum. Peki bir şey soracağım. Bende akım koruyucu priz ve UPS var. Yani ani kesilmelere karşı tamamen korumam var diyebilirim. Anakartım da soruda belirttiğim anakart ve bileşenlerim tamamen uyumlu. 2,5 senedir ne donma ne kasma gördüm. Overclock yapmıyorum hiç de yapmadım ve günde 3 saatten fazla kullanmıyorum. Kapanma, ses gelmesi hiçbir şey olmadı.

Şu yüzden yazıyorum, ayırdığım bütçeyi harcamak zorunda kaldım ve alamayacağım PSU. Umarım güvendeyimdir. Ve biraz da içimi rahatlatmak istiyorum açıkçası :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı