Everest SG-V300 ile Tenda V300 Aynı Ürünler Mi?

Müşteki

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar sevgili arkadaşlar.

Everest SG-V300 VDSL2 modem aldım 165 ₺'ye. Gördüğüm kadarıyla bir Tenda ürünü. Gayet de memnunum. Millenicom ile 39 megabit seviyesini gördü.

Tenda'nın bu minvalde V300 adlı VDSL modemi var. Bu ikisinin sadece etiketi değişik birebir aynı ürünler olduğunu düşünüyorum. Yanılıyor muyum acaba?

Everest modemin bildiğim kadarıyla internette yayınlanan mevcut bir firmware sürümü bulunmuyor yani yazılım olarak sorun yaşama ihtimalin var keşke almadan önce sosyalden öneri isteseydin.

Çok ucuz ve gayet de iyi bir ürün. Tenda ile de zaten aynı yazılımı kullanıyor.
Sözünü ettiğiniz ürünler ayni ürün. Bunlar Çin'de yaptırılıp üzerine kendi logolarını basıyorlar. Bu yüzden yazılım yönünde güncelleme beklemeyin. Kullandıkları bileşenler düşük seviye. Uzun kullanımda performansı ne olur bilinmez.

Son düzenleme:
Sözünü ettiğiniz ürünler ayni ürün. Bunlar Çin'de yaptırılıp üzerine kendi logolarını basıyorlar. Bu yüzden yazılım yönünde güncelleme beklemeyin. Kullandıkları bileşenler düşük seviye. Uzun kullanımda performansı ne olur bilinmez.

Tenda;
Güncelleme veriyor, ayrıca Zyxel ve Asus markayı sırayla alıp ertesi gün iade ettim. Sebep ise elektrik giderse cihazlara reset atmak ya da tekrar ayar yapmak gerekiyor. Tenda'da böyle bir sıkıntı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tenda;
Güncelleme veriyor, ayrıca Zyxel ve Asus markayı sırayla alıp ertesi gün iade ettim. Sebep ise elektrik giderse cihazlara reset atmak ya da tekrar ayar yapmak gerekiyor. Tenda'da böyle bir sıkıntı yok.
Öncelikle Asus veya Zyxel markalarının elektrik gidince yeniden başlatma veya yeniden ayar yapma dediğine bir anlam veremedim. Elektrik gittiğinde bunları yapmak zorunda kalıyorsan fişi çekincede yapmak zorunda kalıyorsundur. Bende Asus modem kullanıyorum böyle sorunlar yaşamadım. Burada bu modellerle böyle sorunlar yaşayabilen varsa yazsın. Tenda hangi modeline hangi güncellemeyi göndermiş. Bizim bahsettiğimiz V300 modeli ve bize bir kaynak göster.

Arkadaşlar bende ucuz VDSL modem arıyorum. Bu everest modemi ben de alacağım. Sıkıntı çıkarttımı hocam? Bugün veya yarın sipariş edeceğim. Netspeed VDSL 24 Mbps tarifesi için.

Çok teşekürler. İçime su serptiniz. 175 TL gibi bir ücreti var herhalde. PC'den bağlanınca, üzerini 5-6 tane tefefon, üzerine dizüstü bağlasak sorun çıkar mı acaba?

Çok teşekürler. İçime su serptiniz. 175 tl gibi bir ücreti var heralde. Pc'den bağlanınca,üzerini 5-6 tane tefefon,üzerine dizüstü bağlasak sorun çıkar mı acaba?

Ben 164 (-20 ₺ indirim çeki 144 ₺)'ye almıştım. Daha sonra%20'si daha kampanya dahilinde iade edilmişti 114 ₺'ye mal olmuştu. Gittigidiyor mobil uygulamadan alıma 20 ₺indirim sağlıyor şu sıralar incelemenizi öneririm.

Bant genişliğiniz ne kadar iyise bağlandığınız cihazların erişim kalitesi bir o kadar iyi olur. Cihaza göre hız ataması da yapabiliyorsunuz. 1 notebook ve 3 mobil cihaz bağlanıyoruz bir sıkıntı yaşamadık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı