Everest X-MESH kasa alınmalı mı?

Emin olun bilgisayarınız üst düzeyse her bir parçasına her bir lirayı vermek doğru oluyor. Kaliteli kasa demek kaliteli kablolama, kaliteli hava akımı demek. Bunlar da içerideki bileşenlerin sağlıklı çalışması demek. PSU slotundan tutun da kablolama kanallarına kadar fark var giriş-orta segmentteki kasalarda. Ben bunların önemi en az i3 6100 işlemci değil de i5 7600 ya da R5 2600 işlemci almak kadar gerekli olduğunu düşünüyorum :) ya da şöyle diyeyim, tüm PC bileşenlerinize gösterdiğiniz özeni kasaya da PSU'ya da göstermek gerekli.
Psu konusunda size hak veriyorum ancak hava akisini sagladigim muddetce kablolama her daim mumkun oluyor bence ki modifikasyonlarla da duzenlenebilir.
Bakın Everest, Gamepower gibi markalar para etmez. Malzemeler çöp. Değmez yani.
Malzeme kalitesi kotu katiliyorum, sivri kenarlar var. Katiliyorum kesinlikle ama kaliteli olsun diye de 500-700 tl para vermem.
Everest X-MESH 4*Rainbow Fan 1*Usb 3.0 1*Usb 2.0 Oyuncu Kasası
Urunu ilk olarak Vatan Bilgisayar uzerinde gordum. Acikcasi hosuma gitmedi degil. Basit, sade ve alisila gelmis hatlari olmasina ragmen ondeki Mesh paneli beni dusurdu resmen. Ama en azindan gordugum kadariyla sadece ondeki 3 fan ve arkadaki egzoz fani harici fan yuvasi yok. Bu baglamda sivi sogutma kullanirken uste radyator koyma imkani olabilecegini pek sanmiyorum acikcasi. Yine bir belirsiz konu da on panele 280MM radyator montaji mumkun mudur? Aklimdaki bir diger soru da yan pleksi paneli surgulu mu vidali mi pek anlayamadim. Satin alip kullanan varsa da deneyimlerini paylasirsa sevinirim. Ayrica bu konu harici Mesh on panelli, yani pleksi yahut camli panel olan ve uste radyator ya da en azindan fan yerlestirilmesine izin veren ve bunlarla birlikte fiyat bandi 250-300 TL civarinda olan kasa oneriniz varsa da teklife acigim. Bu ozelliklere uymayan oneri yazmazsaniz sevirim.
Dip Not: Aradigim ozelliklerin bir arada bulunmasi cok zor biliyorum. Degerli vaktinizi ayirdiginiz icin tesekkurler.
Sunu ekliyim adamlara mesaj yazdim. Totalde 6 fan destekledigini belirttiler yani ust tarafa 2 adet daha fan konabiliyor. Ancak sivi sogutma destegi sadece 120mm o da egzoza takilabiliyormus. Yan paneli vidali akrilik panel montaj-demontaj acisindan biraz ugrastirici ama esnetik ve sadece Vatan Bilgisayar uzerinden satislari varmis. Aklinizda bulunsun.

Son düzenleme:
daha önce yine başka bir modelini kullanmıştım everestin x meshi de 1 ay önce aldım gayet güzel bir kasa ön kısımda hafif toz birikiyor , birde fanların renkleri çok güzel değil ama hafa akışı çok iyi ,sıcaklıklar gayet iyi ,benim sistemimde tabi ,sizin hangi parçaları kullanacağınızı bilmiyorum , ben kasadan kıstım fiyatı ,ram 16 almıştım fiyatına göre güzel bence...

Çok fazla OC işlemi yapmayacaksanız mesh kasa için kaliteden kısmak bence mantıklı değil. Çok küçük boyutlarda, önü de camlı olan Crystal 460X kullanıyorum, ön paneldeki cam ile fanların aralığına bir parmağım çok rahat şekilde giriyor ve kasanın içi gerçekten soğuk. Ön mesh panel olsa bile takılan fanlar kalitesiz olduktan sonra ne manası kalıyor ki? Yukarıdaki arkadaşların tavsiye ettiği gibi, corsair, cooler master gibi markaların 3-4 fanlı modelleri o mesh ızgaralı kasadan daha tatmin edici sonuçlar verecektir.
Sizin kasanın yan kısımlarından hava almama gibi bir durumu yok. Diğer kasalarla kıyaslamak yanlış bence. Hava akışı iyi olduğu sürece her kasa tercih edilebilir bence. Ama PSU kesinlikle kaliteli olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı