EVGA 3080 Ti FTW3 alınır mı?

Kanka dert olacaksa bu kadar yüksek bir kart almayabilirsin.
Hayır dert olmayacak kendimi ona göre hazırladım. Ama “parası şu kadar, dert mi sence” denilecek bir durum yok. Çalışıyorum, kazanıyorum, planlıyorum ona göre harcamaya gayret ediyorum. Ama tüm bunlar günümüz şartlarında, neredeyse tüm dünyaya göre rezil bir durumun içinde bulunduğumuz gerçeğini değiştirmiyor.

@JoeBlackk Bedava olmayacağından eminim sadece 40 serisini beklemesinin daha faydalı olacağı görüşündeyim zaten arkadaşın bütçesi geniş.
40 serisinde 4080'nin 3080'den daha güçlü olacağını herkes bilir, paran varsa aladabilirsin ama daha çıkmamış, ne zaman çıkar, TR'de stoklara ne zaman düşer, fiyatlar ne olur hiçbir sey bilmeden her öneri isteyene 40 serisini bekle, 50 serisini bekle demenin mantığını anlamıyorum.

40 serisinde 4080'nin 3080'den daha güçlü olacağını herkes bilir, paran varsa aladabilirsin ama daha çıkmamış, ne zaman çıkar, TR'de stoklara ne zaman düşer, fiyatlar ne olur hiçbir sey bilmeden her öneri isteyene 40 serisini bekle, 50 serisini bekle demenin mantığını anlamıyorum.
Senelerdir ne zaman çıkabileceği ve ne sürede stoğa gireceği az buçuk belli oluyor.

Arkadaşın hazır bütçesi var. Sadece oyun oynayacağını belirtmiş. 1 saniye bile düşünmeden güzel bir 6900XT al geç. Bu kadar basit. 3090 seviyesinde bir kart.
Demesi kolay, doğru da söylediğiniz 6900XT daha önde. Söz konusu AMD olunca temkinli bakıyorum önyargılıyım biraz. RX5700XT kartımdan öyle çektim ki. Şimdi performanstan ziyade sorunlu mu sorunsuz mu acaba diye sorguluyor insan ister istemez.

Yeni konular

Geri
Yukarı