Evga 750 Ti FTW Oyun Testleri

Merhaba. Tripodu alınca kutu açılışında söylediğim testleri yapmaya karar verdim. 1080P 60FPS izlerseniz hepimiz için daha iyi olur. Çünkü ışık pek düzgün değil. Ayrıca olumlu/olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyorum. Video işleyiş tarzı için Recep abiden izin aldım, belirtmenize gerek yok. :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Oynanan oyuna bağlı olduğunu düşünüyorum. Battlefield 4 açık mapları ve gelişmiş grafikleri ile 1080p veya 900p altında verim alamayacağınız bir oyun. Tepki süresini düşürür o ayrı. Ama Battlefield 4'ü profesyonel oyuncular 1080p oynuyor. CS:GO için aynı şey söz konusu değil. Cahit abimiz bu konuyu güzel özetlemiş. Bu arada ekran kartını nasıl OC ettiniz? İşlemci gibi ekran kartlarında da maddenin güzelliği önemli midir? Bahsetmek istediğim şey aynı işlemcinin farklı OC kapasiteleri oluyor,ekran kartında da aynu şey mi geçerli? Detaylı bilgi verirseniz memnun olacağım. :)

Oynanan oyuna bağlı olduğunu düşünüyorum. Battlefield 4 açık mapları ve gelişmiş grafikleri ile 1080p veya 900p altında verim alamayacağınız bir oyun. Tepki süresini düşürür o ayrı. Ama Battlefield 4'ü profesyonel oyuncular 1080p oynuyor. CS:GO için aynı şey söz konusu değil. Cahit abimiz bu konuyu güzel özetlemiş. Bu arada ekran kartını nasıl OC ettiniz? İşlemci gibi ekran kartlarında da maddenin güzelliği önemli midir? Bahsetmek istediğim şey aynı işlemcinin farklı OC kapasiteleri oluyor,ekran kartında da aynu şey mi geçerli? Detaylı bilgi verirseniz memnun olacağım. :)

Sanırım yok benim eski kartım 9500GT de internetden bulduğum bir forumdaki gibi yaptım hiçbir sorun çıkmadı.

Evet her GPU farklıdır. Markalara göre kalite farkı gösterir her model. Örneğin MSI Lightning'tekiyle Sapphire Tri-X'teki R9 290X'ler aynı hızda çalışmıyor ve OC potansiyelleri de farklıdır.

OC'yi MSI Afterburner ile yaptım.

Video altında belirtmiştim ancak konuda belirtmemişim. Sistem şu:
  • FX-6300 @4 GHz işlemci
  • 8 GB 1866 MHz DDR3 RAM
  • MSI 970A-G43 PCI-E 2.0 anakart
  • Evga 500 B PSU

Witcher 3 sonuçlarına şaşırdım açıkçası, gayet iyi bir performans vermiş.
CS GO'da ise çok düşük FPS almışsın, haritadan mı kaynaklı acaba? Ben Dust 2'de falan 150 FPS alıyorum. Oyun motoru da bayağı CPU odaklı, grafikleri leş gibi yapsan da çok iyi performans alamıyorsun.

Videoda da belirttiğim gibi aslında bu bir sorun değil. Mesela eski bir Sosyal kullanıcısı olan Selim Yaşar da 4 GB 770 kullanmasına rağmen durum onda böyle. Topluluk sunucularında ise 250-300 arası FPS oranım var.

Güzel inceleme eline sağlık. :) Yalnız dikkatimi çekti CS:GO oyunun da aynı ayarlarda ben 120FPS+ alıyorum. Bu galiba tek çekirdek performansından olmalı. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı