Evga GTX 970 FTW ve Evga Backplate İncelemesi

Merhaba Arkadaşlar;
Bugün de alacak kişilere yardımcı olmak adına bir inceleme paylaşmak istedim.
Aslında bu konuyu daha çok Backplate alacaklar için açtım.
Çünkü 1 haftadır bir GPU için Backplate'li ve Backplate'siz sıcaklık değerleri karşılaştırmasını bulamadım.
Çok bir fark yok evet ama en azından ben merak etmiştim ve böyle bir konu açmanın yararlı olduğunu düşünüyorum.
Öncelikle ekran kartım Evga'nın GTX 970 serisinin FTW yani GTX 970 için en üst modeli.
Ekran kartımdan gerçekten çok çok memnunum alacaklara şiddetle tavsiye ederim.
Bugün almış Evga Backlate ve Backplate'siz olarak sıcaklıklarım şu değerde.

Backplate'siz: GPU boşta iken 25-26 derece, GPU %100 yükte iken en fazla 63 derece (%100 GPU kullanımında fan hızım %45' e sabit).

Backplate'li: GPU boşta iken 24-25 derece, GPU %100 yükte iken en fazla 60 derece (%100 GPU kullanımında fan hızım %45' e sabit).

Yani kısaca Backplate 63 dereceden 60 dereceye düşmemi sağladı bana 3 derece bir yararı oldu.
Bence karta mükemmel bir şıklık kattı ve daha serin çalışmasını sağlıyor.
Evga GTX 970 FTW'ye gelecek olursak oyun değerim az çok şöyle;

Word of Tanks: 1920x1080p Tüm ayarlar maksimumda sadece çalı kalitesini sevmediğim için maksimum değil onun bir altı olan en yüksekte kenar yumuşatma dahil her şey en sonda. Avg:115FPS Min:100FPS Max:123FPS

Crysis 3: 1920x180p Tüm ayarlar en yüksekte yalnızca kenar yumuşatma kapalı. Avg:80FPS Min:60FPS Max:100FPS

Gta 5: 1920x1080p Tüm ayarlar en yüksekte kenar yumuşatma kapalı. Avg:80FPS Min:60FPS Max:110FPS

Battlefield 4: 1920x1080p Tüm ayarlar en yüksek kenar yumuşatma açık. Avg:85 Min:75 Max:100

Değerlerim bu civarlarda sorusu olan tabi ki sorabilir.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Herkese iyi forumlar.
(İmla hatası yapmamaya özen gösterdim ama yapmış isem kusuruma bakmayın.)

Evet hocam, ben de merak ettim Backplate ile nasıl duruyor ile :) Hatırladığım kadarıyla 50-100 TL arası bir fiyatı vardı?
Fotoğrafları yakın zamanda eklemeye çalışacağım, 60 TL civari Backplate ben bu fiyata bulabildim ve aldım, değer mi derseniz bence o kadar karta para veren için 60 TL çok değil sonuçta bu kartı bir bakıma koruyor ve az ısınıyor :)

Merhaba. GTA 5'de aşağıdaki ayarları 4K'da açıp performansını söyleyebilir misiniz acaba?
FXAA: On
MSAA: Off
V-Sync: Off
Mavi barla son kademede
Texture Quality: Very High
Shader Quality: High
Shadow Quality: High
Reflection Quality: Very High
Reflection MSAA: Off
Water Quality: Very High
Particles Quality: Very High
Grass Quality: High
Soft Shadows: Soft
Post FX: Normal
Anistropic Filtering: X16
Altındaki 2 ayar Normal

Merhaba. GTA 5'de aşağıdaki ayarları 4K'da açıp performansını söyleyebilir misiniz acaba?
FXAA: On
MSAA: Off
V-Sync: Off
Mavi barla son kademede
Texture Quality: Very High
Shader Quality: High
Shadow Quality: High
Reflection Quality: Very High
Reflection MSAA: Off
Water Quality: Very High
Particles Quality: Very High
Grass Quality: High
Soft Shadows: Soft
Post FX: Normal
Anistropic Filtering: X16
Altındaki 2 ayar Normal
Maalesef 4K bir monitörüm olmadığı için deneme şansım yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı