EVGA GTX 1080 SC GAMING nasıl?

Kutayyyy

Hectopat
Daha fazla  
EVGA GTX 1080 SC GAMING model ekran kartı satın aldım ve kullanıyorum, gayet memnunum ancak sizce Nvidia modeli olarak değil de partner firma olarak EVGA iyi midir? Kötü bir tercih yapmadım değil mi?

Bir de Battlefield 1'de 1080p ultra grafik ayarlarında kart %58-64 civarı kullanıp 90-95 FPS veriyor. Bu esnada Ryzen 5 1600 %40-45 kullanılıyor. Bunlar normal değerler öyle değil mi? Darboğaz yok, sistem tamamını kullanmaya ihtiyaç duymuyor değil mi? Monitörüm 75 Hz olduğu için 144 FPS takıntım yok. İlgilenebilirseniz mutlu olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
EVGA, alınabilecek en iyi markalardan biridir. Belki de soğutma konusunda en başarılısı. FTW modelinden sonra alınabilecek en iyi kartlardan biri, yanlış bir seçim olmamış.

Multiplayer oynuyorsanız FPS düşük olabilir. Ayrıca çözünürlük 1080p ise normaldir, DSR ile 2K deneyin. Zira GTX 1080 için alt sınır 2K.

75 HZ monitör sahibi biri olarak çok kötü bir tercih yapmışsın. 1080 modeli zaten 1080P için fazla bir kart, ayrıca gitmişsin 75 HZ de kullanıyorsun, bu sistemde yazık oluyor o karta. En azından DSR ile 2K oyna, 1600 modeli o kartla darboğaz yapacak bir model değil, 1080P de GTX 1080 modelini keşke 144 HZ monitörde kullansaydın, yırtılma olayları sıkça meydana gelecek ve de 75 HZ 1080P bir monitör için GTX 1060 ve RX 580 modeli yeterliydi.

EVGA, alınabilecek en iyi markalardan biridir. Belki de soğutma konusunda en başarılısı. FTW modelinden sonra alınabilecek en iyi kartlardan biri, yanlış bir seçim olmamış.

Multiplayer oynuyorsanız FPS düşük olabilir. Ayrıca çözünürlük 1080p ise normaldir, DSR ile 2K deneyin. Zira GTX 1080 için alt sınır 2K.
GTX 1080, 1080P için 144 Hz hakkını tamamıyla veremiyor.

Çünki ekran kartı 1080 P'de kendini yormuyor. O ekran kartının hakkı en az 2 K 60 Hz
Ne alaka. Kart 1080p çözünürlükte çoğu oyunda ve hatta günümüz her oyununda ultra 1080p ayarlarda 144 FPS stabil veremiyor. Vermemesi normal, ultra ayarlarda 144 FPS'ten bahsediyoruz. Aslında verip vermemeside çok önemli değil. 144 HZ oynamayı verin ne olacak.

60 Hz ile 144 Hz oyun deneyimi arasında büyük bir fark var. 144 Hz monitörden 60 Hz bir monitöre geçersen kasma olduğunu hissedersin. GTX 1080 MSAA falan açıp %100 kullanıma ulaşıyor çoğu AAA oyunda 1080P'de. Ama 90-100 FPS arası kalıyor.

Sistemde GTX 1080 i uzun ömürlü olması açısından tercih ettim. Ayrıca çoğunlukla Battlefield 1 oynuyorum ve oyunun içinde çok hoşuma giden bir grafik ayarı var çözünürlük ölçeklendirmesi diye varsayılan olaral %100 geliyor. Geforce Experinceden oyun ayarlarına baktığımda %200 yaptığımda 4K da işlenip 1080p ye indirgendiği belirtiliyordu yani DSR ile aynı şey artık ÇÖ %200 de Ultrada 70-75 FPS nin tadını çıkartıyorum , tavsiyeleriniz için teşekkürler. Görüntü ve çözünürlük de çok iyi oldu 4K görüntüye yakın bir performans alıyorum.

DSR daha bulanık görüntü verir diye biliyorum.

Nvidia denetim masasından DSR-Çarpanlar "Düzgünlük" isimli ayarı biraz kurcalarsanız kendinize uygun görüntüyü elde edebilirsiniz. Varsayılan olarak %33 geliyor. Deneyimlerime göre %12 - 16 arası en net DSR görüntüsünü veriyor ayrıca ben oyunda veya masaüstünde DSR açmadım oyundaki çözünürlük ölçeklendirmesi ayarını kullandım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı