Evga GTX 970 SC ACX 2.0

Ç
Evga kaymak tabaka Gpu kullanan ve ACX 2.0 soğutucusu ile insanların azını sulandıran bir markadır. Ama gel gelelimki bu marka bile Coil Whine sorununu önlemiş deil. Bana sorarsanız bunu önlemek çok kolay. Ağlayan bobinin içine elektrik iletmeyen silikon sıkılırsa (ki bunu yapan bir kaç marka var) Coil Whine sorunu ortadan kalkacaktır. Belkide bizim bilmediğimiz ticari bir oyun var. Genel olarak Evga çok kalitelidir. Almanı tavsiye ederim.
Çok sağolun gerçekten iyi açıklama yapmışsınız

1200TL verilmiş bir ekran kartındaki sorunu ortadan kaldırmak için bu denli uğraş vermek mantıksız. Sonuçta firmaların yaptığı bir hatayı kullanıcının düzeltmesi yanlış olur. En ufak bir hatada garanti bile kabul etmez, daha da beter hale gelebilir.

Coil Whine denen şey, GTX700 ve AMD R9 200 serisinde de vardı fakat o zamanlar ismi duyulmuyordu. Sadece konu açıldığında "Ses geliyor." falan denirdi.

Coil Whine'ı engelleyen tek firma Powercolor diye biliyorum. Zira PCS+ modellerinde bobinlerin üstüne ve yanlarına elektrik iletmeyen silikon sıkılı ve CW riski yok.

Çıkma ihtimali artık çok yüksek, kulaklık takarsan duymayabilirsin. 10 kartın 8'inde CW ortaya çıkabiliyor.

EVGA konusuna gelirsek, tartışmaya bile gerek yok. Üstelik 1300TL'den 1231TL'ye düştü fiyatı.

1200TL verilmiş bir ekran kartındaki sorunu ortadan kaldırmak için bu denli uğraş vermek mantıksız. Sonuçta firmaların yaptığı bir hatayı kullanıcının düzeltmesi yanlış olur. En ufak bir hatada garanti bile kabul etmez, daha da beter hale gelebilir.

Coil Whine denen şey, GTX700 ve AMD R9 200 serisinde de vardı fakat o zamanlar ismi duyulmuyordu. Sadece konu açıldığında "Ses geliyor." falan denirdi.

Coil Whine'ı engelleyen tek firma Powercolor diye biliyorum. Zira PCS+ modellerinde bobinlerin üstüne ve yanlarına elektrik iletmeyen silikon sıkılı ve CW riski yok.

Çıkma ihtimali artık çok yüksek, kulaklık takarsan duymayabilirsin. 10 kartın 8'inde CW ortaya çıkabiliyor.

EVGA konusuna gelirsek, tartışmaya bile gerek yok. Üstelik 1300TL'den 1231TL'ye düştü fiyatı.
Normal bir anda duyuluyor kulaklıkla oyun oynarken duyulmuyor mu hocam?

EVGA elimde var ve Msi daha iyidir. Tam söylersek GTX970 en güçlü model Gigabyte G1 Gaming ama sıralamada EVGA Asus-u geçiyor.

Bu bilmem kaç dereceye kadar fanlar dönmüyor hikayesi bence boş bir konu. Evga gibi, Gigabyte gibi markaların mühendisleri zaten fanların aerodinamiğini son derece sessiz çalışması için ciddi calışmalar yapıyolar. Keza zaten o derecelere kadar fan sesini duyamazsınız bile. Bu arada Evga zaten bunu yazılımla çözmüş, bir eklenti indirip bu özelliğe kavuşturabiliyorsun ekran kartını.

Evga gibi marka varken Asus, MSI firmaların esamesi okunmaz. Evga her zaman bir tık önde olmuştur. Coil Whine her ekran kartında olabilir, teknoloji biraz şans işi.

ArcoS3 kardeşim aldın mı ekran kartını ? bende bu hafta içinde almayı düşünüyorum da senin kullanıcı görüşlerini merak ediyorum

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı