EVGA GTX1650 2. fanı durup çalışıyor

Mert0001

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, EVGA GTX1650 ekran kartına sahibim bilgisayarı yeni dizdim 2 hafta oldu düne kadar sorunsuz kullanıyordum ama bugün ekran kartımın 1. fanı durup çalışmaya başladı. Normal çalışırken bir anda trrt gibi bir ses geliyor sonra duruyor aynı ses bir daha geliyor ve çalışmaya devam ediyor fakat 2. fan sorunsuz çalışıyor. Bir şey olur diye bilgisayarı çalıştırmaya korkuyorum ne yapmalıyım?

Yeni nesil ekran kartlarında ısıya bağlı olarak fanlar gerekli olduğu durumlarda çalışıyor lakin sizin durum farklı olabilir. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz fana temas eden bir kablo vb. bir şey var mı?

Yeni nesil ekran kartlarında ısıya bağlı olarak fanlar gerekli olduğu durumlarda çalışıyor lakin sizin durum farklı olabilir. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz fana temas eden bir kablo vb. bir şey var mı?

Çok detaylı bakamadım bilgisayara ama temas edem kablo falan yok akşam ekran kartını çıkartıp yeniden takacağım ve başka bir 6 pin kablosunu deneyeceğim haber veririm.
Durum güncellemesi, ekran kartını çıkartıp taktım güç kablosunu değiştirdim belki olur diye RAM'ların yerini değiştirdim ama işe yaramadı en son MSI Afterburner kurdum fan hızını otomatiğe alıp programı kapattım ve çalıştı Afterburner'den önce çalıştıysa bilmiyorum ama büyük ihtimalle Afterburner sayesinde. Sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı