Evga GTX970 SSC Isınma Sorunu

ceyhuntoker

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle 9 aydır içini hiç temizlemediğim bez ile bile silmediğim bi kasa kullanıyorum bunu belirtiyim. Evga GTX970 SSC model ekran kartını kullanıyorum ve CS GO gibi sistemi çok zorlamayan oyunlarda bile GPU sıcaklığı 80 derece oluyor bunun normal olmadığını düşünüyorum. Ayrıca az önce MSI Afterburner programı ile Battlefield 3'e girdim ve GPU sıcaklığı yine 80 derece sabitti, ne çıktı ne indi. Ve GPU sıcaklığı 80 dereceyken ekran kartının fanlarının hızının %45'in üstüne de çıkmadığını gördüm, bunun da normal olmadığını düşünüyorum. Konuyla ilgili gerçekten bilgi sahibi kişiler yanıtlarsa çok mutlu olurum, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gözünüz kapalı şekilde önlem almadan araç kullanırsanız kaza yaparsınız. İnsanlara neden kaza yaptım diye sorarsanız gözünüzü açsaydınız derler.

Kasanızın içini önce bir temizleyin. Kartınızın max. çalışma sıcaklığı 80 derece. 80 dereceyi geçmesine izin vermez kartınız fanların hızını ayarlayarak.

Ben kaç saat o.c sonrası stres testine bıraktım. Furmark ile 65 dereceyi geçmiyor imkanı yok. Ben de Asus'da kullanmışlığım var GTX 970. Yine 71 dereceyi geçmesinin imkanı yoktu bence. Kartınız sorunlu veya yanlış da ölçüyor olabilir.

Witcher 3 gibi ekran kartını sömüren oyunları oynayın. Kartınız 80 dereceyi geçmeyecektir. Göreceksiniz. Kartın ısı ve fan optimizesi 80 derece. Her kartın farklıdır. Dilerseniz deneyin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı