EVGA RTX 2070 ekran kartı çok ısınıyor

osmanyildiz

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, yeni almış olduğum cihazın işlemci ısısı 85 ekran kartı aynı şekilde 95 dereceyi buluyor. Kasanın önünde 3 tane mevcut stok fan vardı ilave olarak işlemci için CM soğutucu aldım ve arka çıkışı için bir fan daha aldım. Toplamda 5 fan olmasına rağmen cihazımın bu kadar ısınması normal midir?
Konuyla alakalı tavsiye ve desteklerinizi bekliyorum. Masa üstü kullanımda çok yeniyim ve tecrübesiz olduğum için konuyla alakalı desteğinizi rica ediyorum.

Ayrıca ekran kartı ve işlemci için tavsiye edebileceğiniz güzel bir ara yüz program var mı? (Isı kontrollerini speecy programı üstünden yapıyorum.)

Bilgisayarın teknik özelikleri.

Monitör AOC 27" CQ27G2U 144 Hz 1ms FreeSync2 QHD 2K DP HDMI VA Curved oyun monitörü.

Anakart ASUS ROG STRIX B550-F GAMING AMD B550 soket AM4 Ryzen DDR4 4600MHz (O.C)

İşlemci AMD Ryzen(tm)5 3600XT soket AM4 + Wraith spire 4.5GHz 35MB 95W 7mm.

Ekran kartı EVGA GeForce RTX2070 Super Black gaamıng 8 GB GDDR6 256 Bit NVIDIA DX12.

RAM Corsair 32 GB (2x16 GB) Vengeance LPX siyah DDR4 3600MHz CL18 Dual kit RAM.

Güç kaynağu Thermaltake TR2 s 750W 80 Plus 120mm fanlı.

SSD Samsung 500GB 970 Evo NVMe M.2 SSD 3400MB/2300MB.

HDD WD Blue 3, 5 1TB 64MB SATA III 60B/S 7200 RPM.

İşlemci soğutucu Cooler Master Air MA410P 120 mm RGB LED işemci.

Egsoz fanı :) Corsair iCUE QL120 ARGB 120mm siyay fan.

Kasa Cougar panzer- s Gaming USB 3.0 MidT ATX kasa.

İşletim Windows Home 10 32-bit/64-bit.

Desteklerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ısısı normal. İşlemciye bir kule soğutucu almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Ekran kartı anormal ısınıyor. Kesinlikle garantiye verin. 90 derece üstü tehlikeli. Ekran kartında bir sorun var belli ki. Termal macunu ile ilgili olabilir.

Screenshot_1.png

2070 Super için max sıcaklık 88 derece olarak belirtilmiş NVIDIA'nın sitesinde. Yani 88 derece üstü tehlikeli.

Ekran kartı için fan profili oluşturdunuz mu?
Hayır cihazı daha yeni aldım 7 yıl boyunca laptop kullandım. Masa üstü cihazlardan pek anlamıyorum.
Arkadaşlar Asus ekran kartı kullandığım için Assus arayüz programı kullanmak daha mantıklı olmaz mı sizce. Tavsiyeniz nedir ? Ayrıca bugün cihaz beklenmedik şekilde iki kez dondu ve yeniden başlatmak için manuel restart attım. Bu gönderiyi yazdıktan sonra olduğu için yeni belirtiyorum.

Hayır cihazı daha yeni aldım 7 yıl boyunca laptop kullandım. Masa üstü cihazlardan pek anlamıyorum.
Arkadaşlar Asus ekran kartı kullandığım için Assus arayüz programı kullanmak daha mantıklı olmaz mı sizce. Tavsiyeniz nedir ? Ayrıca bugün cihaz beklenmedik şekilde iki kez dondu ve yeniden başlatmak için manuel restart attım. Bu gönderiyi yazdıktan sonra olduğu için yeni belirtiyorum.
MSI programı daha fazla kontrol seçeneği sunuyor ve oyun içi değerlere bakabiliyorsun. Tavsiyem oyuna girmeden fan hızını 60-65'e alarak oynamanız. Diğer sorunun cevabını maalesef bilmiyorum.

Cihaz bugün oyun ortasında tam 3 kere kapandı ve cihazı resetlemek zorunda kaldım. Anladığım kadarıyla bu AMD işlemci bize sorun yaşatacak konuyla alakalı en iyisi direk servise gitmek.

Geri
Yukarı