EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Undervolt Nasıl Yapılır?

ravenbackk

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce hiç undervolt yapmadım. EVGA Precision X1 uygulamasından fan ayarlarımı yapmıştım. Ama amacım 400W güç çeken RDR 2 GoW gibi oyunlarda sıcaklık 78 derecelere geliyor. Amacım 70-75 arasına çekebilmek sıcaklığı. Undervolt konusunda bilgili var mı acaba?

Bu undervolt rehberi işinizi görecektir.
Hocam konudan bağımsız kartın fotoğrafını atma şansınız var mı, tasarımını çok beğeniyorum,canlı görmek nasip olmadı.

Kendimce undervolt yaptım MSI Afterburner'dan, heaven benchmark 3620 skoru Max sıcaklık 73 derece ekran kartı, girdiğim oyunlarda da test ettim. 400 watt yerine 360 watt çekerek, 900mv 1980 MHz'e sabitledim. Fakat God of War oyununda yine 400W çekiyor oyun. Oyunla mı alakalı çözemedim? Bir yerde hata mı yaptım, FurMark vb benchmarklar baska oyunlarda 400W güç çekmiyorken GoW da 400W çekiyor güç.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    42 KB · Görüntüleme: 41
  • 1.png
    1.png
    17,4 KB · Görüntüleme: 34
Kendimce undervolt yaptım MSI Afterburner'dan, heaven benchmark 3620 skoru Max sıcaklık 73 derece ekran kartı, girdiğim oyunlarda da test ettim. 400 watt yerine 360 watt çekerek, 900mv 1980 MHz'e sabitledim. Fakat God of War oyununda yine 400W çekiyor oyun. Oyunla mı alakalı çözemedim? Bir yerde hata mı yaptım, FurMark vb benchmarklar baska oyunlarda 400W güç çekmiyorken GoW da 400W çekiyor güç.
Gördüğüm kadarıyla mv kilit yapmamışsın. Shift+L tuşu ile seçtiğin voltaja kilitle dikey sarı bir çizgi çıkıyor. Bugün ben de Rtx 4070 ti'ye UV yaptım.

Mv kilit yaparsak boşta da aynı değerde çalışır. O zaman boşta watt tüketimi artmış olur. mesela rdr 2 de %99 harcama yapıyor. Fps te kayıp yok. ama bu 360 370w tüketirken sadece gow oyununda 400w stok ayarlarda ki gibi çalışıyor

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 27
Mv kilit yaparsak boşta da aynı değerde çalışır. O zaman boşta watt tüketimi artmış olur. mesela rdr 2 de %99 harcama yapıyor. Fps te kayıp yok. ama bu 360 370w tüketirken sadece gow oyununda 400w stok ayarlarda ki gibi çalışıyor
YouTube videolarına bak istersen. Yapanlar mv kilit yapmışlar hep benim gördüğüm.

Geri
Yukarı