EVGA RTX 3080 XC3 alınır mı?

2. el ekran kartı alınmaz bence

Benim kartlarımdan birisi 6 aylık miningli, ısı değerleri normal. Thermal padleri, yağ akıtması gibi sorunları olmadığı için tüm testlerimi yapıp aldım. İçi açılmamış, braket vidaları sökülmemişse bence hiç sorun değil. En fazla garantiye gönderilir, bakımı yaptırılır. Bu konuda fazla korkuyoruz toplum olarak. Yine tabii ki size kalmış. Karar sizin. İçiniz nasıl rahat ederse öyle yapın..
Hocam Reballing gerçeği var. Ve bunu bozulmadan asla anlayamayız. Lehimlerdeki mikro çatlaklar sürpriz yumurta gibi.

2. el ekran kartı alınmaz bence

Hocam Reballing gerçeği var. Ve bunu bozulmadan asla anlayamayız. Lehimlerdeki mikro çatlaklar sürpriz yumurta gibi.
Dediğim gibi… bazı teknik noktalar var anlayabileceğimiz. Eğer emin olursak alınabilir… ama 1 yıllık kartta reballing olacağını sanmıyorum.. yeterki içi açılmamış olsun bundan emin olabilirseniz bence değerlendirilebilir… benim şu an kullandığım kartların hali hazırda 1 tanesini böyle aldım. Biraz da risk aldım. Nerde 9500 lira, nerde 16500 lira… benim nacizane düşüncemdir, sizlere uymayabilir..

Hocam reball konusunda amd daha mı dayanıklı sizce?

Dediğim gibi… bazı teknik noktalar var anlayabileceğimiz. Eğer emin olursak alınabilir… ama 1 yıllık kartta reballing olacağını sanmıyorum.. yeterki içi açılmamış olsun bundan emin olabilirseniz bence değerlendirilebilir… benim şu an kullandığım kartların hali hazırda 1 tanesini böyle aldım. Biraz da risk aldım. Nerde 9500 lira, nerde 16500 lira… benim nacizane düşüncemdir, sizlere uymayabilir..

Sana bir tavsiye vereyim kafan rahatlasın. Bende zamanında 1100 liraya 2. el GTX 1060 ekran kartı almıştım. Hala da kullanıyorum. Fakat o zaman için param sınırlıydı ve riske girdim. Aldığım kişi devlet üniversitesinde öğretim görevlisiydi. Yeri yurdu belli. Bir problem olursa getir alırım demişti ve kartın 1 yıl gibi bir garanti süresi vardı daha. Ona güvenerek aldım. Şimdi 2. el alır mıyım dersen ben almam. En ufacık bir sıkıntıda panikatak olursun. Kart fiyatları ateş pahası 1000-2000 TL olsa hadi neyse. 15-20k bir ekran kartına veriyorsun. Bir iki ay daha çalış kenara fazla para at öyle al derim. İşini garantiye al. 2. el alacaksan da elden benim gibi güvenilir kişilerden al.

Ekran kartı marka seçimi yapacaksan eğer Gigabyte'tan şaşma benim fikrim. MSI kartım vardı lehimleri mi ne erimiş sıcaktan görüntü çizgi çizgi olmuştu. NVIDIA güzel seçim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı