Elektronik EVGA RTX 3090 25,999 TL!

VRAM yerine göre önemli ya da değil ama 3000 serisi fosil, Jensen abi 3090 Ti'ı dahi ezikletiyordu fuarlarda.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kartlar değil ama sen fosil olabilirsin. Elalemin parası için avukatlık yapıyorsun :)

Cok bilmiş. Örnek ver demiştim. Hangi oyunda 2 kat fazla veriyor onu söyle. 2 katı gectim. Yüzde 50 razıyım.

İki katı tek başına vermiyor ama %50? Çok rahat, bende ortalama %55 civarı oldu. DLSS kalite açınca (bu tabii ki opsiyonel) işlemci darboğazına rağmen 2-2,5 kat fazlasını verdi ortalama.

Bu da testim;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

8K mı fena güldüm. 8K montiörünüz ile iyi günler size. 3090 10 yıl sonra indie oyunları Low'da oynatabilir haklısınız.
Gülmeye devam et. 8k oynatıyor 3090, 8k yı geçtim, 4k da bile ayarları yükseğe çektiğin zaman 3090, 4070 ti yi param parça ediyor. 4k oyunlarda bile yüksek çözünürlüklerde neredeyse 20 gb vramdan fazlası kullanılıyor. Çok komik, vede bilmişlik taslıyanlardansın. Malesef cahilsin...

İki katı tek başına vermiyor ama %50? Çok rahat, bende ortalama %55 civarı oldu. DLSS kalite açınca (bu tabii ki opsiyonel) işlemci darboğazına rağmen 2,5 kat fazlasını verdi ortalama.

Bu da testim;

Peki, tüm ayarları 4k ultra ayarlara al bakalım. Neredeyse 20 gb vram kullanacak oyun. Senin 4070 ti 10 fps verebiliyormu? 😀

Kimsenin parasına, malına laf etmiyoruz, çamur atmıyoruz. İyi yanını, kötü yanını söyleyip tavsiye veriyoruz. Adam fosil diyor. Trollemek için video atıyor. Ben her yeni seri çıkınca alabiliyorum sen de aynısını yapabiliyorsan 5 yıllık işlemcini değişmeni tavsiye ederim bay fosil 😂

Biliyorsun Frame Generation'ın darboğaz üzerindeki etkisini gözlemleme amaçlı da acele etmiyorum yoksa 5600'e falan geçmek parayla mı sen de. Maksat eğlence olsun.

Peki, tüm ayarları 4k ultra ayarlara al bakalım. Neredeyse 20 gb vram kullanacak oyun. Senin 4070 ti 10 fps verebiliyormu? 😀

Benim kart 4060 Ti, 4070 Ti değil. Neden 1080P kartını 4K'da kullanayım dayı onu istesem 4080 alırım yine 3090 denen trafoya el sürmem. İsterse 50 GB VRAM'i olsun teknolojisi yok, RT performansı ise vasat.

Sırf kas gücü ve VRAM isteseydim de zaten 6900 XT, 7900 XT falan alırdım. Ne işim var NVIDIA ile.

Baktım da RTX 3090 4K'da DLSS olmadan 35 FPS, DLSS ile 50 FPS zor veriyor. 24 GB abi VRAM şart 😂😂😂

Son düzenleme:
Gülmeye devam et. 8k oynatıyor 3090, 8k yı geçtim, 4k da bile ayarları yükseğe çektiğin zaman 3090, 4070 ti yi param parça ediyor. 4k oyunlarda bile yüksek çözünürlüklerde neredeyse 20 gb vramdan fazlası kullanılıyor. Çok komik, vede bilmişlik taslıyanlardansın. Malesef cahilsin...
Günümüzdeki hiçbir kart saf gücü bakımından 8K oyunculuk için üretilmedi, bir sonraki nesilin kartları gerek VRAM miktarı düzenlemesi, gerek oturmuş Frame Generation ve DLSS 4.0 (veya ismi ne olursa) ile bu işin altından kalkabilecek potansiyele sahipler.

4090 dahi 8K oyunculukta zorlanmakta. 3090 daha az kas gücü, daha düşük RT performansı ve Frame Generation mahrumiyeti ile bu iş için biçilmiş kaftan değil.

Yakın zamanda bir günlüğüne elime RTX 4070 ve 7900 XT geçecek, o zaman 2K/+ çözünürlüklerde her iki kartın da performansını ve VRAM kullanımlarını kendim ölçeceğim.

Şu zamana kadar ki gözlemlerime dayanaraktan söylüyorum hiçbir oyunda 4K çözünürlükte 16 GB VRAM üstünde bir kullanım görmedim.
Optimizasyon özürlüsü oyunlar dışında bu kadar yüksek kullanımlar söz konusu bile değil.

Günümüzdeki hiçbir kart saf gücü bakımından 8K oyunculuk için üretilmedi, bir sonraki nesilin kartları gerek VRAM miktarı düzenlemesi, gerek oturmuş Frame Generation ve DLSS 4.0 (veya ismi ne olursa) ile bu işin altından kalkabilecek potansiyele sahipler.

Remant 2'nin RTX 3090 testine baktım kahkaha attım zaten. Hey gidi RTX 3000 serisi resmen AMD ile NVIDIA'nın şamar oğlanı oldu çıktığı günden beri.

Düşünsene çuvalla para verip 3090 alacaksın 6900 XT'ye karşı tek bahanen RT ve DLSS performansı olacak sonra NVIDIA sana DLSS 3.0 vermeyip orta seviye kartlarına bile tokatlatacak. Tam komedi.

Garibanin yüzü hiç gülür mü be, şuradan elinde bağlamasıyla üzgün müzik çalan bir dayı fırlasa yeridir.

Hey gidi RTX 3000 serisi resmen AMD ile NVIDIA'nın şamar oğlanı oldu çıktığı günden beri.

Düşünsene çuvalla para verip 3090 alacaksın 6900 XT'ye karşı tek bahanen RT ve DLSS performansı olacak sonra NVIDIA sana DLSS 3.0 vermeyip orta seviye kartlarına bile tokatlatacak. Tam komedi.
Aynen öyle. 2000 serisini de saf güç tarafından tokatladılar, 3090 erişilemez bir performansa sahipti.
4000 serisi saf güç bakımından bu derece bir sıçrayış yaşamadı fakat bu sefer daha kararlı güç tüketimi ve Frame Generation ile geldiler.

Ben bir sonraki nesile epey yükseliyorum. Bahsettiğim gibi önceki nesile göre çok yüksek kas gücü artışı ,VRAM düzenlemesi, daha iyi RT performansı, DLSS 4.0, gelişmiş ve stabilleşmiş Frame Generation... tadından yenmez.
Eğer oyun tarafı için yeni bir teknoloji daha gelirse düşünemiyorum, ama zor gibi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı