EVGA SSC GTX 960 termal macun değişimi yapılmalı mı?

BizowiE

Decapat
Arkadaşlar elimde EVGA ssc GTX 960 var 70 derece falan oluyor oyunlarda sizce termal macununu değiştirmeli miyim? Bende Everest termal macunu var altın renginde onu sıksam sıkıntı olur mu? Özel bir termal macun almaya gerek yok herhalde.

70 derece normal değiştirmeye gerek yok fakat o macun pek kaliteli gibi durmuyor önerim MX-4 alınabilir.

MSI afterbunner da MB Bannerlord da baktım 70-71 arasında yanlış gösterme ihtimalı yok değil mi?

Kolay kolay yanlış gösterme durumu olmaz. Zaten ekran kartınız çok ısınıyor olsa oyunlarda sık sık hız düşürdüğü için takılmalar yaşarsınız. Bu durumu da fark edersiniz. Yazın sıcak zamanlarda tekrar ısılara bakın. O zaman 80 derecelere ulaşıyorsa değiştirmek iyi olur. Termal macun olarak da kaliteli bir marka kullanmanız daha iyi olur. Kaliteli ve dandik markalar arasında çok fark oluyor.

Bu sıcaklık gayet normal gerek yok macunla falan uğraşmayın. Ben hiç macun falan değiştirmeye gerek duymadım ekran kartında uzun seneler gider çünkü. Forumlarda millet nasıl sıcaklık korkusu yaşıyorsa 70 derece iyi mi diye soran var. Ekran kartını alalı 6 ay olmuş macun değiştir diye öneren var. Size tavsiyem oyun oynarken şu msi afterbuneri hiç açmayın uzun süreler hatta silin pc'den.

Geri
Yukarı