EVGA Z20 vs. Gamakay MK61

Bütçe
1500

whitas

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
-Ryzen 5 3600

-XFX RX 6600 Ekran kartı

-Gigabyte B450M S2H V2 Anakart

-2x Corsair Vengeance LPX 8GB DDR4 3000Mhz Ram

-PNY CS900 240GB SSD

-1TB SSD

-Corsair Carbide Spec Delta RGB 550W 80+ Kasa ve PSU
Merhaba, şu an 2 klavye arasında kaldım.
Birincisi EVGA Z20. Yurt dışı kaynakları bulabildim sadece, Türkiye'de fazla popüler değil. Rtings'te klavyeler arasında Gaming'de en iyiler arasında. Tam bilgim yok bilen varsa switchleri vs. nasıldır? 0.25 ms latency ve 4000Hz polling rate olması çok iyi. Fakat yeterli bilgiye sahip değilim. Ayrıca beyaz klavye istiyordum ama verileri fiyatına göre iyiyse bu klavyeyi de alabilirim. Amazon'da şu an 1600TL'ye bulunabiliyor. Switch'i sesli mi ve güzel mi?
İkincisi ise Gamakay MK61. AliExpress'te her şey dahil 1355TL'ye geliyor. Yellow Switch olması, küçük ve beyaz olması benim için artı. Ayrıca hot swap özelliğini de kullanabilirim. Bunu almaya karar vermiştim fakat EVGA Z20'yi görünce arada kaldım. İki klavyeyi de bilen yardımcı olabilecek var mı? Veya maksimum 1500TL'yi geçmeyecek şekilde beyaz FPS için düşük gecikmeli klavye önerebilir misiniz?

Ayrıca EPOMAKER SKYLOONG GK75 Lite diye bir klavye daha buldum bunu da alabilirim 3Ü arasında hangisini tercih etmeliyim?

@MuratTheFounder @GalaxySal450 hocam bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz bunlardan birisini alacağım. GamaKay MK61 - GK75 Lite ve EVGA Z20. aklıma en çok yatan GK75 ama RGB'si yok sadece mavi ışık ve klavye beyaz değil. Beyaz istiyordum. MK61'e göre özellikleri daha iyi gözüküyor. Tercihim TKL veya 61'den fazla tuş olması ama en kötü MK61'i de alabilirim. Sizin öneriniz hangisi?

Dosya Ekleri

• 1683743652798.png
    1683743652798.png
    26,1 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:
Merhaba, şu an 2 klavye arasında kaldım.
Birincisi EVGA Z20. Yurt dışı kaynakları bulabildim sadece, Türkiye'de fazla popüler değil. Rtings'te klavyeler arasında Gaming'de en iyiler arasında. Tam bilgim yok bilen varsa switchleri vs. nasıldır? 0.25 ms latency ve 4000Hz polling rate olması çok iyi. Fakat yeterli bilgiye sahip değilim. Ayrıca beyaz klavye istiyordum ama verileri fiyatına göre iyiyse bu klavyeyi de alabilirim. Amazon'da şu an 1600TL'ye bulunabiliyor. Switch'i sesli mi ve güzel mi?
İkincisi ise Gamakay MK61. AliExpress'te her şey dahil 1355TL'ye geliyor. Yellow Switch olması, küçük ve beyaz olması benim için artı. Ayrıca hot swap özelliğini de kullanabilirim. Bunu almaya karar vermiştim fakat EVGA Z20'yi görünce arada kaldım. İki klavyeyi de bilen yardımcı olabilecek var mı? Veya maksimum 1500TL'yi geçmeyecek şekilde beyaz FPS için düşük gecikmeli klavye önerebilir misiniz?

Ayrıca EPOMAKER SKYLOONG GK75 Lite diye bir klavye daha buldum bunu da alabilirim 3Ü arasında hangisini tercih etmeliyim?

@MuratTheFounder @GalaxySal450 hocam bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz bunlardan birisini alacağım. GamaKay MK61 - GK75 Lite ve EVGA Z20. aklıma en çok yatan GK75 ama RGB'si yok sadece mavi ışık ve klavye beyaz değil. Beyaz istiyordum. MK61'e göre özellikleri daha iyi gözüküyor. Tercihim TKL veya 61'den fazla tuş olması ama en kötü MK61'i de alabilirim. Sizin öneriniz hangisi?
Hocam EVGA kailh switch kullanıyor direk eleyebilirsiniz. Çok kalitesiz kalıyor diğer muadillerinin dışında. Gamakay gateron switch kullanıyor ayrıca kalite vs olarakta iyi bir tercih fakat EPOMAKER'de iyi bir marka. Eğer TKL alacaksanız Epomaker, %60 olacaksa da Gamakay önerebilirim. Ek olarak şöyle biraz daha ucuz bir klavye de bırakayım bu da epomakerin akko diye bir alt markası mı diyim öyle birşey işte.

Onun dışında dediğim kriterde seçim yapabilirsiniz @GalaxySal450 bi baksın yine.

Hocam EVGA kailh switch kullanıyor direk eleyebilirsiniz. Çok kalitesiz kalıyor diğer muadillerinin dışında. Gamakay gateron switch kullanıyor ayrıca kalite vs olarakta iyi bir tercih fakat EPOMAKER'de iyi bir marka. Eğer TKL alacaksanız Epomaker, %60 olacaksa da Gamakay önerebilirim. Ek olarak şöyle biraz daha ucuz bir klavye de bırakayım bu da epomakerin akko diye bir alt markası mı diyim öyle birşey işte.

Onun dışında dediğim kriterde seçim yapabilirsiniz @GalaxySal450 bi baksın yine.
Bu da alınabilir, Kailh Switchler daha ucuza alınmalıdır ama çok dayanıksız.

Bu da alınabilir, Kailh Switchler daha ucuza alınmalıdır ama çok dayanıksız.
Kailh switchler cherry klonları arasında en iyi klon fakat arkasından Outemu,Jixian gibi switchler geliyor. Gateron veya Jelly switchler ise cherryden bir iki gömlek üstün switchler. Bu yüzden fiyatı çok yüksek Evga'nın.

@GalaxySal450 Bu arada benim Baby Kangaroo,holy panda,jwick v2 ve Gateron Milky Pro v2'ler geldi :D

Hocam EVGA Kailh Switch kullanıyor direk eleyebilirsiniz. Çok kalitesiz kalıyor diğer muadillerinin dışında. GamaKay Gateron Switch kullanıyor ayrıca kalite vs olarak da iyi bir tercih fakat Epomaker'de iyi bir marka. Eğer TKL alacaksanız epomaker, %60 olacaksa da GamaKay önerebilirim. Ek olarak şöyle biraz daha ucuz bir klavye de bırakayım bu da epomakerin Akko diye bir alt markası mı diyeyim öyle bir şey işte.

Onun dışında dediğim kriterde seçim yapabilirsiniz @GalaxySal450 bir baksın yine.

Akko'yu gördüm eski konuda atmıştım hocam ama ışıklandırması olmadığı için vazgeçtim. MK61 AliExpress üzerinde daha ucuz vergi dahil fiyatı sepette 1355TL oradan alsam da bir sıkıntı olmaz değil mi?
MK68'in sarı Switch'ini hiçbir yerde bulamadım bulsam onu alacaktım ama galiba stok yok. MK61'i alıyorum o zaman. Alternatifi yok değil mi MK61 yerine tercih edebileceğim güzel bir klavye?

Akko'yu gördüm eski konuda atmıştım hocam ama ışıklandırması olmadığı için vazgeçtim. MK61 AliExpress üzerinde daha ucuz vergi dahil fiyatı sepette 1355TL oradan alsam da bir sıkıntı olmaz değil mi?
MK68'in sarı Switch'ini hiçbir yerde bulamadım bulsam onu alacaktım ama galiba stok yok. MK61'i alıyorum o zaman. Alternatifi yok değil mi MK61 yerine tercih edebileceğim güzel bir klavye?
MK68'i seçip ek olarak 200 250 tlye sarı switch alıp değiştirebilirsin de illa MK61 istemiyorsan. MK61 yerine eğer TKL klavye istiyorsan royal kludge olabilir.

Switch konusunda pek iyi olmadığı söyleniyor ancak hotswap olduğu için tercih edilebilir.
Bu bütçeye Ajazz olmaz hocam bozar bi tık.

MK68'i seçip ek olarak 200 250 TL'ye sarı Switch alıp değiştirebilirsin de illa MK61 istemiyorsan. MK61 yerine eğer TKL klavye istiyorsan royal kludge olabilir.

Bu bütçeye Ajazz olmaz hocam bozar bir tık.

GK61 nasıl hocam peki hmtek Store diye bir internet sitesinde 1250TL. Ayrıca MK68'i alıp ayrı sarı Switch almak çok masraflı hocam. Fazla stok da yok klavyede. Royal Kludge'nin Switch'leri nasıl MK61'den iyi mi FPS oyunları için hangisi iyi olursa onu alayım. 61 tuş klavye de alabilirim sadece fazla tuş almam benim için artı olur ama performansı iyiyse MK61'i tercih ederim. Royal kludge ile MK61 arasında Switch ve gecikme performansı olarak hangisi iyi?

Geri
Yukarı