Evi kurtçuk bastı

55318

Kilopat
Selam arkadaşlar,
Evin mutfağında özellikle ocak bölgesinde bu böceklerden her gün 10 tane civarı buluyorum.
Çok hareketli değiller, özellikle kıç bölgesinde uzun tüyleri var. Rengi genel olarak koyu kahverengi.
Nereden geldiklerini bir türlü tespit edemedim. Birkaç ay önce mutfak balkonunun aspiratör çıkışına 2 güvercin girmişti onlar orada 1 hafta kadar yaşadılar. Sonra ben onları kovdum orayı kapattım.
Acaba diyorum orada bir hayvan filan kaldı da leşi kurtcuk mu yaptı? Ve aspiratörden de ocağın üstüne mi düşüyorlar?
Bir türlü anlamadım bu işi. Belki daha önce gören vardır.
Yardımlarınızı bekliyorum.

2.png

3.png

4.png

1.png

Son düzenleme:
Hocam aklıma geldi bizim komşunun evini akrep basmıştı. Bir ara ilaçlandı şu an temiz.
böceğin ismini bulursanız ilacını alıp ilaçlamayı unutmayın, normal bir kurtçuğa benziyor aslında yemeklere, elektronik eşyalara girmediği sürece bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

Gümüş böceği olabilir bizim evde de var sulak yerlerde oluyor tuvalet, banyo, mutfak gibi. Bence bu gümüş böceği.
Evde gümüş böceği de var. Gördüklerim yavru halleri mi yani?
Hocam aklıma geldi bizim komşunun evini akrep basmıştı. Bir ara ilaçlandı şu an temiz.
böceğin ismini bulursanız ilacını alıp ilaçlamayı unutmayın, normal bir kurtçuğa benziyor aslında yemeklere, elektronik eşyalara girmediği sürece bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum
Bir evi akrep basması normal bir şey değil, hele köy yeri filan değilse çok büyük problem var demektir.

ben huylu insanım, hergün 10 tane civarı öldürüyorum. bir problem var demekki.

ayrıca böceğin ismini bulamadığım için buraya yazdım, teşekkürler.

Bir evi akrep basması normal bir şey değil, hele köy yeri filan değilse çok büyük problem var demektir.

Ben huylu insanım, her gün 10 tane civarı öldürüyorum. Bir problem var demek ki.

Ayrıca böceğin ismini bulamadığım için buraya yazdım, teşekkürler.

Tipleri çok benziyor biraz küçük ve renksiz fotoğraftakiler yavru olabilir.

ben huylu insanım, hergün 10 tane civarı öldürüyorum. bir problem var demekki.

ayrıca böceğin ismini bulamadığım için buraya yazdım, teşekkürler.
Hocam onlarda normal bulmamıştı halla bulamadılar da. Fakat pek taktıklarını düşünmüyorum. Birde evleri çok eski bir ev o sebepten kaynaklanıyor olabilir. Bence yavru kıskaçlı böcek bizim evdede çıkıyor bazen. Önerim kedi alabilirsiniz. Kediler bulduğu böcekleri yedikleri için evde böcekten 1 tane bırakmaz.

Güzelce bir ilaçlama yapmadan kurtulabileceğinizi sanmıyorum. Bu tür böcekler bir üredimi çok fazla oluyorlar. Bence daha da çoğalmadan ilaçlatın. Biraz maliyetli olacaktır ama yapacak bir şey yok.

Geri
Yukarı