Evi satıp hobi bahçesi almak mantıklı mı?

Travis_Bickle

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Radeon XFX RX6400 4gb GPU, AMD Ryzen 5 4500 CPU, 8+8 3000'lik DDR4 Ram, 650w 80+ PSU, Rampage Membran Klavye, AOC GM500 Mouse, AOC 24G2SP Monitör, Samsung SyncMaster 932NWE Plus 8000:1 5 ms İkinci Monitör, Rampage Kulaklık
Meslek
Öğrenci
Üç evimiz var. Birinde biz oturuyoruz, birinde kiracı var biri de boş duruyor. Kiracıya verdiğimiz evden bıktık usandık artık. Bugüne kadar hatırladığım tüm kiracılarımız ahlaksız terbiyesizlerdi. Birinin parası yoktu maddi yardım yaptık, çocuklarına harçlık verdik, evlerine yiyecek götürdük, kirayı eksik aldık falan ama o evin içine etti ve eksik para vererek çıktı evden. Bir başkasının kocası hapisdeydi ve evine her gün başka erkekler gecenin geç saatlerine kadar girip çıkıyormuş. Komşular çok rahatsızdı. Yan komşu sabaha kadar yatak sesinden uyuyamıyoruz diyordu. Her neyse şimdiki adamın da anlaşmadaki süresi bitti. Kiraya zam yaptık veya çık ya öde dedik. Babamla uzun uzun tartıştılar. Babam tamam bu dediklerini yazılı hâle getir imzalayalım devam edelim demesine rağmen adam yazılı resmi hale getirmeye yanaşmıyordu, babam da o zaman çıkın evden dedi ancak çıkmadılar kaç aydır. Kirayı da eski fiyattan ödüyorlar. Zamlı olarak sekiz bin lira istiyoruz. Ev Ankara'da. Merkezi bir yerde. Önü park, sabah akşam güneş, giriyor içeri. 3+1. iki tane daha parka 5 dk yürüme mesafesi. Büyük bir parka 10 dakika etrafı bakkal ve BİM'lerle A101'lerle dolu. Sağlık ocağına 5 dakika, evin yanında iki tane eczane var. Camiye yakın. Otobüs durağına 5 dakika evin arkasında iki lise bir ortaokul var. Uğraşmaktan bıktık. Sizce bir hobi bahçesi alsak mantıklı olur mu bu ev yerine? En azından hafta sonu oraya falan gideriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu şahsen sizin huzursuzluğa olan öfkeniz ve rahatlığa olan aşkınıza bağlı.
Eğer dertlerden kurtulmak istiyorsanız bu fikir idealdir.
Hem sizin içinde bir güzellik ve değişiklik olur.
Fakat ev fiyatlarını biliyorsunuz gün geçtikçe artıyor.
Bunu yaparak o evin zamanla artacak olan değerini de bırakmayı göze alacaksanız.
Bence yapın gitsin!

Bu şahsen sizin huzursuzluğa olan öfkeniz ve rahatlığa olan aşkınıza bağlı.
Eğer dertlerden kurtulmak istiyorsanız bu fikir idealdir.
Hem sizin içinde bir güzellik ve değişiklik olur.
Fakat ev fiyatlarını biliyorsunuz gün geçtikçe artıyor.
Bunu yaparak o evin zamanla artacak olan değerini de bırakmayı göze alacaksanız.
Bence yapın gitsin!

Hocam para tarafına bakarsak arsa veya hobi bahçesi de prim yapar bence. Hatta daha mantıklı da olabilir prim konusunda çünkü bina eskidi artık. Ev en üst katta ve asansör yok. Çevresi çok güzel elişse de artık hızlı prim yapacağını sanmam.

Hocam para tarafına bakarsak arsa veya hobi bahçesi de prim yapar bence. Hatta daha mantıklı da olabilir prim konusunda çünkü bina eskidi artık. Ev en üst katta ve asansör yok. Çevresi çok güzel elişse de artık hızlı prim yapacağını sanmam.

Böyle bir yorumdan sonra şahsen evi satıp o parayı hem para olarak hem de huzur olarak değerlendirmeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum sizin için.
Bu sayede ev ile birlikte gelen şikayet veya prim sorunları ile yüzleşmeyip.
Biraz daha huzura önem verebilirsiniz bu da sizin isteğiniz diye düşünüyorum.

Oralar kentsel dönüşüme falan girecekse bekleyin değeri ciddi anlamda artar evin. Hobi bahçesi bir yere kaçmıyor.

Zaten yeni yeni kentleşen bir yer. uzun zamandır yerleşim yeri ama yeni yeni modernleşiyor. O binaların dönüşüme gireceğini sanmam. Girip girmeyeceğini önceden kesit,rmenin yolu var mı ki?

Böyle bir yorumdan sonra şahsen evi satıp o parayı hem para olarak hem de huzur olarak değerlendirmeniz daha iyi olacaktır diye düşünüyorum sizin için.
Bu sayede ev ile birlikte gelen şikayet veya prim sorunları ile yüzleşmeyip.
Biraz daha huzura önem verebilirsiniz bu da sizin isteğiniz diye düşünüyorum.

Kesinlikle. Ama hobi bahçelerinin tapusu yokmuş sanırım. Sıkıntı olmaz mı?

Zaten yeni yeni kentleşen bir yer. Uzun zamandır yerleşim yeri ama yeni yeni modernleşiyor. O binaların dönüşüme gireceğini sanmam. Girip girmeyeceğini önceden kesit, rmenin yolu var mı ki?

Kesinlikle. Ama hobi bahçelerinin tapusu yokmuş sanırım. Sıkıntı olmaz mı?

Hobi bahçesine düşen parselin belirli bir alanına veya biraz daha fazla yeri kaplayacak şekilde o alanı arsa şeklinde alabiliyorsun diye biliyorum.

Geri
Yukarı