Evime fiber mi geldi?

Evet işte benim de kafamı karıştıran bu olmuştu hocam. Göknet'teki FTTX-V1 satırı bazen yeşil yanmasa da altyapı aktif olmuş olabiliyor. Gerek bu forumda gerek başka bir forumda çokça rastladım bu duruma. Keza bizim VDSL bulunan binamıza fiber geldiğinde de aktivasyondan önce Göknet'te tutarsız sonuçlar çıkmıştı. Dediğim gibi tam aktivasyon aşamasındayken farklı farklı sitelerde farklı farklı sonuçlar çıkıyor. PythonoX nickli arkadaşımız Göknet'in doğru sonuç verdiğini iddia ediyor.
Neyse bunlara çok takılmamak lazım. Yakın zamanda aktivasyon sağlanacaktır.

Hocam sanırım altyapı artık aktif ama 100 Mbps yazıyor. Göknette ise hepsi siyah oldu. :D

Dosya Ekleri

• İNTERNET.png
    İNTERNET.png
    34,5 KB · Görüntüleme: 32
  • net.png
    net.png
    15,5 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Hocam sanırım altyapı artık aktif ama 100 Mbps yazıyor. Göknette ise hepsi siyah oldu. :D
Turknet, TT altyapısından en fazla 100 Mbps verdiği için orada 100 Mbps yazıyor. Dediğim gibi Göknet'in kafası karışık. PythonoX nickli arkadaşımızın dediğine göre "aktif edilmiş" diyebilmek için Göknet sorgu sonucundaki FTTX-V1 satırının yeşil yanması gerekiyor. Siz isterseniz abone olacağınız firma ile iletişime geçip sorun. Müşteri temsilcileri de görüyorsa artık kesin olarak "aktif edilmiştir" diyebiliriz. Abonelik başvyrusu yaptıktan sonra muhtemelen 1 hafta içinde kuruluma gelirler. Hatta o kadar bile sürmeyebilir. Bana 3. günde kuruluma gelmişlerdi mesela.

Turknet, TT altyapısından en fazla 100 Mbps verdiği için orada 100 Mbps yazıyor. Dediğim gibi Göknet'in kafası karışık. PythonoX nickli arkadaşımızın dediğine göre "aktif edilmiş" diyebilmek için Göknet sorgu sonucundaki FTTX-V1 satırının yeşil yanması gerekiyor. Siz isterseniz abone olacağınız firma ile iletişime geçip sorun. Müşteri temsilcileri de görüyorsa artık kesin olarak "aktif edilmiştir" diyebiliriz. Abonelik başvyrusu yaptıktan sonra muhtemelen 1 hafta içinde kuruluma gelirler. Hatta o kadar bile sürmeyebilir. Bana 3. günde kuruluma gelmişlerdi mesela.
Hocam eğer 1000 Mbps alabiliyorsam TT yi darlayacağım. Kesin olarak alırım değil mi?

Hocam eğer 1000 Mbps alabiliyorsam TT yi darlayacağım. Kesin olarak alırım değil mi?
Evet hocam alacaksınız. TT'yi darlamanıza bile gerek yok ki. Arayıp adresinizi verdiğinizde zaten onlar altyapınızı görecek. 100/200/500/1000 artık hangi pakete başvurmak istiyorsanız ona başvuracaksınız. Bu kadar. Kurulum tamamlandığında fotoğraflarla beraber bir "tamamlandı" mesajı da görmek isteriz açıkçası. :)

Evet hocam alacaksınız. TT'yi darlamanıza bile gerek yok ki. Arayıp adresinizi verdiğinizde zaten onlar altyapınızı görecek. 100/200/500/1000 artık hangi pakete başvurmak istiyorsanız ona başvuracaksınız. Bu kadar. Kurulum tamamlandığında fotoğraflarla beraber bir "tamamlandı" mesajı da görmek isteriz açıkçası. :)

Kesinlikle atacağım hocam. :D

@witicieen Hocam ping değeriniz süpermiş, 1 ms nedir ya 😂 Ne kadar zamandır kullanıyorsunuz, kısaca deneyiminizi paylaşmanız mümkünse çok iyi olur.

13 Ocak itibarıyla fibere geçiş yapıldı. 13 Ocaktan beri kullanıyorum, hıza yetişemiyorsun. En basiti 128 GB'lik oyunu 20 ile 25 dakika arasında indiriyorum. Bütün Online oyunlar da pingin stabil çok az loss lag vs yok şöyle özetleyim sen de 128 GB'lik oyun indiriyorsun ben de indiriyorum sen örneğin: 5 saatte indiriyorsan ben 20 25 dakika da senden 4.5 saat önde oluyorum öyle hesapla

13 Ocak itibarıyla fibere geçiş yapıldı. 13 Ocaktan beri kullanıyorum, hıza yetişemiyorsun. En basiti 128 GB'lik oyunu 20 ile 25 dakika arasında indiriyorum. Bütün Online oyunlar da pingin stabil çok az loss lag vs yok şöyle özetleyim sen de 128 GB'lik oyun indiriyorsun ben de indiriyorum sen örneğin: 5 saatte indiriyorsan ben 20 25 dakika da senden 4.5 saat önde oluyorum öyle hesapla.

Hocam Türk Telekom için kötü bir firma söylüyorlardı.

Hocam Türk Telekom için kötü bir firma söylüyorlardı.

:D 51, 8 milyon abonesi olan bir firma kötü yanları olabilir veya biz de şöyle bir algı var bir kullanıcı iyi hizmet almadığı zaman o firma onun gözün de çok kötü hatta batması gereken kapatılması bitirilmesi gereken firma konumumda olduğu için bu tarz şeyler var ancak ben 21 senelik TTNET müşterisiyim, 21 senedir bana hiçbir sorun yaşatmadılar. O yüzden benim için en iyi firma diyebilirim.

:D 51, 8 milyon abonesi olan bir firma kötü yanları olabilir veya biz de şöyle bir algı var bir kullanıcı iyi hizmet almadığı zaman o firma onun gözün de çok kötü hatta batması gereken kapatılması bitirilmesi gereken firma konumumda olduğu için bu tarz şeyler var ancak ben 21 senelik TTNET müşterisiyim, 21 senedir bana hiçbir sorun yaşatmadılar. O yüzden benim için en iyi firma diyebilirim.
Tek sıkıntısı upload düşük olması.

Geri
Yukarı