Evime fiber mi geldi?

Hocam 1000 Mbps öyle gelip 100 200 Mbps gibi bağlamıyorlar 1000 Mbps vermesi için eve ayrı bir cihaz takılması lazım öyle küçük falan da değil gereksiz 500 Mbps yeterli bence.

Hocam 1000 Mbps öyle gelip 100 200 Mbps gibi bağlamıyorlar 1000 Mbps vermesi için eve ayrı bir cihaz takılması lazım öyle küçük falan da değil gereksiz 500 Mbps yeterli bence.
Doğrudur hocam peki benim yapmam gereken nedir? Yani 500 Mbps aldığım yerde 1000 alayım istiyorum. Sahan dolabından yolun altına döşeyerek apartmana kadar çekmişler. Mesafe 48 metre. Desteklemesi için ayrı bir yolmu izliyolar yoksa sadece daireme ekstra bir kutumu takıyorlar?

Benim pek o konusa bilgim yok ama eve büyük bir cihaz takıldığını biliyorum ve baya zahmetli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tavsiye ettiğim benimde kullandığım firma ise comnet.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-06-06-16-42-46-076_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-06-06-16-42-46-076_com.android.chrome.jpg
    208,3 KB · Görüntüleme: 73
Son düzenleme:
Hayır hocam konu sahibi arkadaşımız bu altyapıyla 1000 Mbps alabilir. Çünkü bu altyapı FTTH olarak kısalttığımız eve kadar fiber altyapı. Günümüzde FTTH altyapılarda 1000 Mbps hız alınabilir. Eve öyle büyük bir cihaza falan gerek yok. Zaten attığınız videoda 5. dakika 46. saniyeye bakarsanız konu sahibi arkadaşımıza çekilen ince beyaz kablonun aynısı çekilmiş. O videodaki vatandaşın 1000 Mbps almasının sebebi o büyük cihaz değil o ayrı mesele. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

@Fatih Karademir hocam içiniz rahat olsun 1000 Mbps'e kadar hızı rahatlıkla alabilirsiniz. Hayırlı olsun diyelim şimdiden.

Son düzenleme:
Hayır hocam konu sahibi arkadaşımız bu altyapıyla 1000 Mbps alabilir. Çünkü bu altyapı FTTH olarak kısalttığımız eve kadar fiber altyapı. Günümüzde FTTH altyapılarda 1000 Mbps hız alınabilir. Eve öyle büyük bir cihaza falan gerek yok. Zaten attığınız videoda 5. dakika 46. saniyeye bakarsanız konu sahibi arkadaşımıza çekilen ince beyaz kablonun aynısı çekilmiş. O videodaki vatandaşın 1000 Mbps almasının sebebi o büyük cihaz değil o ayrı mesele. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

@Fatih Karademir hocam içiniz rahat olsun 1000 Mbps'e kadar hızı rahatlıkla alabilirsiniz. Hayırlı olsun diyelim şimdiden.
Çok teşekkürler hocam cevabınız için cansınız ❤️

Arkadaşlar merhaba. Apartmana 3 hafta kadar önce Türk Telekom ekipleri gelip, fotoğraftaki kutuyu monte etti. Hemen aynı günde bu görmüş olduğunuz beyaz kabloyu daireme kadar çekti. Eğer bu fiber ise yapmam gereken nedir? Ne zaman kurulumu yapılır?
Herhangi bir altyapı sorgulama sitesinden kontrol edin aktif olduğu zaman mevcut DSL aboneliğinizi İPTAL edip fiber ile yeni abonelik başlatmalısınız.

Aynı şekilde, benim binamada da fiber çekmişler. Acaba ne zaman aktif olur? Daha altyapı sorgulamada gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• fiber2.png
    fiber2.png
    2,3 MB · Görüntüleme: 67

Geri
Yukarı