Evime simetrik 100/100 Mbps metro internet bağlattım

100/100 Mbit ve 1900TL.

VDSL ile 100Mbit mümkün. Upload için fazladan 1700TL ödemek? Eğer upload ile para kazanıyorsanız bilemem ama fiyat çok fazla.

Superonline 1000/20 Mbps kullanıyorum ayda 400 TL.
Her gün 20 TL'ye 100Mbit upload paketi alsam ayda 600TL ve toplamda 1000TL'ye 1000/100 internet. Benim ki daha ucuz ve daha hızlı. Ama 20 upload bana yetiyor daha üstüne artıyor. Uploadla çok işim yok. Hayırlı olsun.

Son düzenleme:
100/100 Mbit ve 1900TL.

VDSL ile 100Mbit mümkün. Upload için fazladan 1700TL ödemek? Eğer upload ile para kazanıyorsanız bilemem ama fiyat çok fazla.

Superonline 1000/20 Mbps kullanıyorum ayda 400 TL.
Her gün 20 TL'ye 100Mbit upload paketi alsam ayda 600TL ve toplamda 1000TL'ye 1000/100 internet. Benim ki daha ucuz ve daha hızlı. Ama 20 upload bana yetiyor daha üstüne artıyor. Uploadla çok işim yok. Hayırlı olsun.
Teşekkür ederim Öncelikle Süperonline bildiğiniz üzere Toplu Konutların yoğun olduğu yada Lüks sitelere yatırım yapıyor.Benim yaşadığım Lokasyonda hep müstakil ev tarzı bir yerleşke olduğundan dolayı Süperonline buraya Fiber internet Çekmiyor.Altyapı Yatırımı pahalı olduğu için Maliyetini kısa sürede amorti etmek zorunda tek kişi 1000 mbps pakete taaahüt bile verseniz getirmiyor.

Teşekkür ederim Öncelikle Süperonline bildiğiniz üzere Toplu Konutların yoğun olduğu yada Lüks sitelere yatırım yapıyor.Benim yaşadığım Lokasyonda hep müstakil ev tarzı bir yerleşke olduğundan dolayı Süperonline buraya Fiber internet Çekmiyor.Altyapı Yatırımı pahalı olduğu için Maliyetini kısa sürede amorti etmek zorunda tek kişi 1000 mbps pakete taaahüt bile verseniz getirmiyor.
Dediğim gibi, intenete 1900 TL vermeye değecek kadar upload hızı ile internete yüklemeler yapıp, içerikler üretip gelir sağlıyorsanız ve bu gelir sizi tatmin ediyorsa 100Mbit upload için bu bedeli ödemenize bir şey diyemem. Ama herhangi bir gelir elde etmeyip, 100 Mbit upload hızı olan simetrik internetim olsun diye aldıysanız bence gereksiz ki VDSL altyapınızın olduğunu söylemişsiniz. VDSL altyapı ile en az 50 Mbit download hızı da alınabilmekte. Neyse sonuçta tercih de, para da sizin. Tekrar hayırlı olsun. Bir de telekom ekipleri kurulumu yaparken çok baştan savma, aceleci, bitsin de olsun kafasıyla kabloları direklerin üzerinden, duvarların yanından geçirmiş ve bu fiber kablo için sağlıklı bir şey değil. Olması gereken yerin altında kablo kanalları kazıp, kablo kılıfları içerisinde sizin evin bahçesine fiber kabloyu getirmek şeklinde olmalıydı ama bununla uğraşmazlar, uğraşacak olsalardı bile kazım hafriyat işlemleri için belediyeden izin almaları gerekirdi ve bu işlemlerin maliyeti size ait olurdu.

Son düzenleme:
@dexi55 Mesleğiniz nedir? Yukleme hızını ne için kullanacaktınız?

Hayırlı olsun bu arada. Fiyat bana da çok iyi geldi. Mustakil bir eve fiber altyapı gelme olasılığı %5 zaten.

Ancak kablolar direklerden değil de yerin altından kılıfla geçirilmeliydi.

Geri
Yukarı