Evime simetrik 100/100 Mbps metro internet bağlattım

@dexi55 mesleğiniz nedir? Yukleme hızını ne için kullanacaktınız?

Hayırlı olsun bu arada. Fiyat bana da çok iyi geldi. Mustakil bir eve fiber altyapı gelme olasılığı %5 zaten.

Ancak kablolar direklerden değil de yerin altından kılıfla geçirilmeliydi.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Enerji sektöründe çalışıyorum.

Yükleme hızını daha çok Online oyun oynuyorum. Torrent indirme yüklememem çok oluyor.

Nas cihazım var her yerden bağlanabiliyorum upload o yüzden bayağı önem arz ediyor.

En yakın menhol 250 metrede menhol ile evimin arasında menhol olmadığı için fiberi havai hat fiberi ile götürdüler. Eğer yeraltından isteyince maliyet artıyor kazı ruhsatı çıkması tranşe vs gibi bekleme süreside buna bağlı olarak uzuyor. Havai hat fiberi ile yeraltı fiberi arasında çok bir fark yok temelde. Core sayıları bile eşit.

@dexi55 çok uygun bir fiyata en iyi altyapı türünü kendi ikametinize kazandırmışsınız.

Bu mükemmel bir şey sizin internetiniz diğer fiberler gibi değil. Sahip olduğunuz internetin bir limiti yok yani TB hızlara çıkmak mümkün çünkü normal pasif bir altyapı değil.

Dünyada kullanılan ve isoc tarafından kabul edilen bir internet türüne sahipsiniz.

Kullanmakta olduğunuz altyapı GPON gibi değil gaon olarak rahatça kullanılabilir mevcut bağlı olduğunuz omurgadan ek olmadığı için talebinize göre verilen enerji miktarı artışı sağlanıp dilediğiniz hızlara kavuşabilirsiniz.

Maliyeti gerçekten ucuz bir şekilde halletmişsiniz. Sanırım konuyu inceleyen insanlar altyapının potansiyelini anlamadığı için ve size verilen hizmet sadece ilk kademe hizmet sayıldığı için fiyat üzerinden düşünüp yazıyorlar.

Halbuki TurkNet size paylaşımlı ek yaparak getirdiği interneti evinize bağlayıp 1 (paket adı) gigafiber internet bile verseler enerji artışını pasif modülden dolayı yapamayacaklardır.

Size verebilecekleri 10 (paket adı) GigaFiber'in üzerine çıkaramayacaklardı kullanılan malzeme ve çevre koşulları yüzünden.

Ben geçen sene uğraşmıştım kıçı kırık 100Mbps FTTH GPON interneti için başvuru yaptım.

Benden 65 bin TL bir fiyat talep ettiler. Çünkü mevcut altyapı VDSL ve artık port yok adamların işine geliyor düşük hızlar ile tip7 kabininden ucuz maliyetli hizmet vermek.

Halbuki TurkNet size paylaşımlı ek yaparak getirdiği interneti evinize bağlayıp 1 (paket adı) gigafiber internet bile verseler enerji artışını pasif modülden dolayı yapamayacaklardır.

Size verebilecekleri 10 (paket adı) GigaFiber'in üzerine çıkaramayacaklardı kullanılan malzeme ve çevre koşulları yüzünden.
Mantiksiz yorum. Bahsettiginiz gigafiber pasif modul olsa bile 1000/1000 hizi 140tl ye veriyor. Metronun avantaji omurgaya baglanmasi tamam ama 10 gigafiber icin aylik 86k para istiyor gibirnet. Hadi turknet gibi 1000/1000 alalim 6 7k aylik fatura gerek bunada. Sadece omurgaya baglanmasi bu kadar fiyati haketmesi anlamina gelmiyor. Ustelik bir normal ev kullanicisina asiri mantiksiz.

Yorumları okudum, hayırlı olsun ama ev tipi kullanıcı olarak 100 mbs internet için neden aylık 1900 lira ödemeyi uygun buluyorsunuz bunu hiç anlayamadım. Özel hat olması sebebiyle potansiyelin yüksek olduğundan bahsedilmiş ama potansiyelin şu durumda sizin için bir anlamı yok ki? 100 mbs interner kullanıyorsunuz ve 1900 lira ödüyorsunuz.. Bu nasıl uygun olabilir? 🤔

@zeki kurt WT öncelikle hız konusundan bakarsanız bahsettiğiniz fiyata aldığınız o hızları istediğinizde parasını verip çok yükseltemiyorsunuz paylaşımlı oluyor hattınız.

Siz hala fiyat konusuna takılıyorsunuz ama anlamadığınız şu siz GPON için o fiyatları düşünüyorsunuz ama konu sahibi GPON bağlantı kurmuyor. Dünya kalitesine uygun görülen bir fiber türünü kullanıyor.

@Sekar sizde fiyat konusuna takılmışsınız konu sahibi gerçekten uygun fiyata dünyada ki kalite bakımından iyi bir internet altyapısını kendi ikamet ettiği müstakil evine bağlatabilmiş.

Unutmayın ki müstakil evlere altyapı çekmek istemeyen köklü firmalar hala mevcut.

Ben önceki yazımda belirttiğim gibi eve GPON bağlantısı için 65 bin TL gözden çıkarmam gerekiyor. Farklı altyapı firmalarına da başvuruda bulundum her şeyi denedim maalesef işe yaramıyor.

Sonuç olarak konu sahibi bizim gibi bir altyapı kullanmıyor. Kendi hattında tamamen özgür ve istediği gibi profil oluşturabilir özel sözleşmeler yapabilir.

@zeki kurt WT öncelikle hız konusundan bakarsanız bahsettiğiniz fiyata aldığınız o hızları istediğinizde parasını verip çok yükseltemiyorsunuz paylaşımlı oluyor hattınız.

Siz hala fiyat konusuna takılıyorsunuz ama anlamadığınız şu siz GPON için o fiyatları düşünüyorsunuz ama konu sahibi GPON bağlantı kurmuyor. Dünya kalitesine uygun görülen bir fiber türünü kullanıyor.

@Sekar sizde fiyat konusuna takılmışsınız konu sahibi gerçekten uygun fiyata dünyada ki kalite bakımından iyi bir internet altyapısını kendi ikamet ettiği müstakil evine bağlatabilmiş.

Unutmayın ki müstakil evlere altyapı çekmek istemeyen köklü firmalar hala mevcut.

Ben önceki yazımda belirttiğim gibi eve GPON bağlantısı için 65 bin TL gözden çıkarmam gerekiyor. Farklı altyapı firmalarına da başvuruda bulundum her şeyi denedim maalesef işe yaramıyor.

Sonuç olarak konu sahibi bizim gibi bir altyapı kullanmıyor. Kendi hattında tamamen özgür ve istediği gibi profil oluşturabilir özel sözleşmeler yapabilir.
Ister gpon kullansin ister dunya kalitesi birsey kullansin 2 side internet baglantini sagliyor mu sagliyor ve stabil hiz ping sagliyor mu sagliyor. Baska bir cihaz icin bu fiyat fazla bana gore.

Yeni konular

Geri
Yukarı