Evime simetrik 100/100 Mbps metro internet bağlattım

@zeki kurt WT ne güzel söylediniz. İnternet bağlantısı ister kaliteli isterse ortalama keşke bunu TurkNet olup ama hala metro interneti kullanan boşuna o kadar parayı veren insanlarda düşünebilseydi.

Peki neden hala 140 TL internet kullanmıyorlar oteller neden plazalar büyük servis firmaları neden 140 TL GPON kullanmıyor.

Nedeni basit verilerin erişilememesi için ve gece gündüz fark etmeksizin fiziksel destek olup yardım alabilmek işte firmalar o yüzden 140 TL internete geçmiyor.

Konu sahibinin firmasına değil şahsi özel kullanımına bu para değmez olarak konuşabilirsiniz.

Bende cevap olarak 6 ay 11.400 TL özel internet altyapısı bağlatması özellikle ikamet ettiği müstakil evinde bu hizmetten faydalanabilmesi bence bir başarıdır.

Unutmayınız ki bağlattığı internet profili düşük bir hizmet ve yarı fiyatından daha az ödüyor neredeyse bu bile mükemmel bir şeydir.

@zeki kurt WT öncelikle hız konusundan bakarsanız bahsettiğiniz fiyata aldığınız o hızları istediğinizde parasını verip çok yükseltemiyorsunuz paylaşımlı oluyor hattınız.

Siz hala fiyat konusuna takılıyorsunuz ama anlamadığınız şu siz GPON için o fiyatları düşünüyorsunuz ama konu sahibi GPON bağlantı kurmuyor. Dünya kalitesine uygun görülen bir fiber türünü kullanıyor.

@Sekar sizde fiyat konusuna takılmışsınız konu sahibi gerçekten uygun fiyata dünyada ki kalite bakımından iyi bir internet altyapısını kendi ikamet ettiği müstakil evine bağlatabilmiş.

Unutmayın ki müstakil evlere altyapı çekmek istemeyen köklü firmalar hala mevcut.

Ben önceki yazımda belirttiğim gibi eve GPON bağlantısı için 65 bin TL gözden çıkarmam gerekiyor. Farklı altyapı firmalarına da başvuruda bulundum her şeyi denedim maalesef işe yaramıyor.

Sonuç olarak konu sahibi bizim gibi bir altyapı kullanmıyor. Kendi hattında tamamen özgür ve istediği gibi profil oluşturabilir özel sözleşmeler yapabilir.
Ben anlatamıyorum galiba. Eve özel hat çekilmesi bu fiyata uygun olabilir benim buna lafım yok, hattı pahalıya çekmişsiniz demiyorum, ben bunun amacını ve gerekliliğini soruyorum. Öyle yada böyle, uygun yada pahalı, neticede 100 mbs internet için bu hizmet alınmış değil mi? İşte bunu soruyorum. Amaç sadece oyun indirmek film izlemek ve 100 mbs internet kullanmaksa bu fiyatın ödenmesinin mantıklı bir yanı yok, bunun harici örnek veriyorum eve server kurmak gibi felan bir amaç var mı? Ben internet kafede çalıştım bir süre, orada bizde bu şekilde özel hat kullanıyorduk ama neticede amaç kurumsaldı, standart ev tipi bir kullanıcının evine sırf alt yapı yok diye aylık 1900 lira para ödemesini mantıklı bulamadığım için başka bir amaç mı var diye soruyorum.

Ben 1900 lirayı kirama eklesem 1000mbs altyapısı olan ve her açıdan şimdiki evimden daha iyi bir eve taşınırım, bu ev değiştirebileceğiniz kadar yüksek bir para.. Herkes kendi parasını harcıyor, istediği gibi harcar benim amacım insanlara alınlarının teriyle kazandığı paranın hesabını sormak değil, bu paranın sırf 100 mbs internete yatırılması bana çok uçuk geldiği için anlamaya çalışıyorum.

Hayırlı olsun, TurkNet'i bekleyemediniz galiba.

GPON ile paylaşımlı fiber kablo kullanmak yerine Metro internet ile kendinize özel fiber kablo kullanınca 1900TL gibi absürt fiyatlar ödemek zorunda kalıyoruz.

Metro internet ile GPON yerine SFP kullanılır dediğimde daha GPON'un ne olduğunu bilmeden bana demediğini bırakmayan "network mühendisine" selam.

GPON ile SFP aynı şey değil. GPON hattında SFP modülünü kullanabilirsin.

@zeki kurt WT ne güzel söylediniz. İnternet bağlantısı ister kaliteli isterse ortalama keşke bunu TurkNet olup ama hala metro interneti kullanan boşuna o kadar parayı veren insanlarda düşünebilseydi.

Peki neden hala 140 TL internet kullanmıyorlar oteller neden plazalar büyük servis firmaları neden 140 TL GPON kullanmıyor.

Nedeni basit verilerin erişilememesi için ve gece gündüz fark etmeksizin fiziksel destek olup yardım alabilmek işte firmalar o yüzden 140 TL internete geçmiyor.

Konu sahibinin firmasına değil şahsi özel kullanımına bu para değmez olarak konuşabilirsiniz.

Bende cevap olarak 6 ay 11.400 TL özel internet altyapısı bağlatması özellikle ikamet ettiği müstakil evinde bu hizmetten faydalanabilmesi bence bir başarıdır.

Unutmayınız ki bağlattığı internet profili düşük bir hizmet ve yarı fiyatından daha az ödüyor neredeyse bu bile mükemmel bir şeydir.
Kendiniz soyluyorsunuz otel gibi buyuk firmalar icin. Ev kullanicisi olarak sacma oldugunun hala arkasindayim.

Ben Superonline 1000 Mbps fibere 400 TL ödüyorum. 1 ay boyunca her gün 20 TL'ye 100Mbps upload paketi alsam 600 TL yapar. Böylelikle 1000TL'ye 1000/1000 internet kullanmış olurum. Server bile kurar, mahalleye yayın yaparım. 😂 Keşke Türknet Giga olsa da alsak, ama altyapı yok. Konu sahibi arkadaş altyapı olmadığı için bu şekilde yaptığını söyledi zaten.

Ben Superonline 1000 Mbps fibere 400 TL ödüyorum. 1 ay boyunca her gün 20 TL'ye 100Mbps upload paketi alsam 600 TL yapar. Böylelikle 1000TL'ye 1000/1000 internet kullanmış olurum. Server bile kurar, mahalleye yayın yaparım. 😂 Keşke Türknet Giga olsa da alsak, ama altyapı yok. Konu sahibi arkadaş altyapı olmadığı için bu şekilde yaptığını söyledi zaten.
Altyapi varmis. VDSL hemde.

Nereden çektiler peki saha dolabından mı santralden mi?

Direk omurgadan uç devre alınıyor. Omurga zaten santrale bağlı oluyor. Fiber mesafeye bağlı olarak bakırdaki gibi zayıflama olmuyor.
Yorumları okudum, hayırlı olsun ama ev tipi kullanıcı olarak 100 Mbps internet için neden aylık 1900 lira ödemeyi uygun buluyorsunuz bunu hiç anlayamadım. Özel hat olması sebebiyle potansiyelin yüksek olduğundan bahsedilmiş ama potansiyelin şu durumda sizin için bir anlamı yok ki? 100 Mbps interner kullanıyorsunuz ve 1900 lira ödüyorsunuz. Bu nasıl uygun olabilir? 🤔

Metro internet dediğiniz zaman fiyatlarını bir araştırınız. Bu interneti daha çok kurumsal firmalar veya kamu kurumları tercih ediyor. Ben zaten birçok girişimde bulundum firmalardan hiçbiri yatırım yapmayacağını ve çok yüksek bedeller çıkarıyorlar. Bu hizmeti almamım sebebi düşük ödeme avantajıyla fiberi evime çektim. Piyasayla karşılaştırdığım zaman benim için uyguna geldi.

Aylık ister 100 ister 1000 lira öde bu hizmeti tek kişi fiberi yatırımını hiçbir Telekom şirketi getirmez zaten.
Ben anlatamıyorum galiba. Eve özel hat çekilmesi bu fiyata uygun olabilir benim buna lafım yok, hattı pahalıya çekmişsiniz demiyorum, ben bunun amacını ve gerekliliğini soruyorum. Öyle ya da böyle, uygun ya da pahalı, neticede 100 Mbps internet için bu hizmet alınmış değil mi? İşte bunu soruyorum. Amaç sadece oyun indirmek film izlemek ve 100 Mbps internet kullanmaksa bu fiyatın ödenmesinin mantıklı bir yanı yok, bunun harici örnek veriyorum eve server kurmak gibi falan bir amaç var mı? Ben internet kafede çalıştım bir süre, orada bizde bu şekilde özel hat kullanıyorduk ama neticede amaç kurumsaldı, standart ev tipi bir kullanıcının evine sırf altyapı yok diye aylık 1900 lira para ödemesini mantıklı bulamadığım için başka bir amaç mı var diye soruyorum.

Ben 1900 lirayı kirama eklesem 1000MBPS altyapısı olan ve her açıdan şimdiki evimden daha iyi bir eve taşınırım, bu ev değiştirebileceğiniz kadar yüksek bir para. Herkes kendi parasını harcıyor, istediği gibi harcar benim amacım insanlara alınlarının teriyle kazandığı paranın hesabını sormak değil, bu paranın sırf 100 Mbps internete yatırılması bana çok uçuk geldiği için anlamaya çalışıyorum.

Neden kendi evim varken başka eve taşınayım. İstanbul'da en kötü kira 6 bin TL olmuş. Yaşadığım lokasyon yazlık ve müstakil evlerden oluşuyor. Amaç burada en az yatırımla taksitle öder gibi fiberin gelmesini sağlamak. Ayrıca nas cihazımda var upload yüksek olduğu için her yerden filmlerimi izliyor dosyalara erişimim var. Sunucuda barındırabilirsin. Datacenterlere gelen internete metro internet aynı mantık.

Son düzenleme:
Direk omurgadan uç devre alınıyor. Omurga zaten santrale bağlı oluyor. Fiber mesafeye bağlı olarak bakırdaki gibi zayıflama olmuyor.

Metro internet dediğiniz zaman fiyatlarını bir araştırınız. Bu interneti daha çok kurumsal firmalar veya kamu kurumları tercih ediyor. Ben zaten birçok girişimde bulundum firmalardan hiçbiri yatırım yapmayacağını ve çok yüksek bedeller çıkarıyorlar. Bu hizmeti almamım sebebi düşük ödeme avantajıyla fiberi evime çektim. Piyasayla karşılaştırdığım zaman benim için uyguna geldi.

Aylık ister 100 ister 1000 lira öde bu hizmeti tek kişi fiberi yatırımını hiçbir Telekom şirketi getirmez zaten.

Neden kendi evim varken başka eve taşınayım. İstanbul'da en kötü kira 6 bin TL olmuş. Yaşadığım lokasyon yazlık ve müstakil evlerden oluşuyor. Amaç burada en az yatırımla taksitle öder gibi fiberin gelmesini sağlamak. Ayrıca nas cihazımda var upload yüksek olduğu için her yerden filmlerimi izliyor dosyalara erişimim var. Sunucuda barındırabilirsin. Datacenterlere gelen internete metro internet aynı mantık.
Hocam kullanmayı bıraksanız fiber altyapı aynı durucak galiba peki o zaman normal fiber paketlerini kullanabilecek misiniz?

Hocam kullanmayı bıraksanız fiber altyapı aynı durucak galiba peki o zaman normal fiber paketlerini kullanabilecek misiniz?

Evet benim merak ettiğim soru bu açıkçası. Kullanmayı bıraktığınız da başka ISS ile anlaşabilir misiniz ?

Hocam kullanmayı bıraksanız fiber altyapı aynı duracak galiba peki o zaman normal fiber paketlerini kullanabilecek misiniz?

Metro internet aboneliğini sonlandırdığın zaman zaten fiber hat senin olduğu için Türk Telekom'a başvurup hizmet alabiliyorsun. Aboneliğini VDSL'den fibere çeviriyor. Normal paketleri kullanabilirsin.
Evet benim merak ettiğim soru bu açıkçası. Kullanmayı bıraktığınız da başka ISS ile anlaşabilir misiniz?

Sadece Türk Telekom veya altyapısını kullananlar hizmet alırsın. Ama öncelikle Türk Telekom'a gidip VDSL olan aboneliğini fiber aboneliğini çevirmelisin.

Yeni konular

Geri
Yukarı