Evimin yakınına fiber hat çekiliyor

Ipares

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Izmir
Yaklaşık 2.5 aydır siteye fiber internetin gelmesi için uğraşıyorum.
Caddenin karşısında, 300 metre ileride Kablonet.
45 metre yakınımda, belki de hemen yanımda Türk Telekom fiber.
Yaklaşık 60 metre gerimde ve yine caddenin karşısında ise Superonline fiber altyapısı bulunuyor.
2.5 aydır hem Superonline hem de Türk Telekom'a başvurularda bulundum. Bizim burada "sadece bizim siteler" 112 daire oluşturuyor. Bayağı bir kalabalığız yani.

Hangi firma yaptı bilmiyorum ama 30 Ekim cuma günü İzmir depreminden sonra dışarı çıktığımda ve yazlığa doğru yola çıktığımda benim çok yakınımdaki bir yere bir firma "caddeden" fiber çekiyordu.
O çalışmaya doya doya bakamadım en fazla 6 saniye falan görebilmişimdir ama astıkları tabela da büyük harflerle altyapı çalışması ve mavi bir logo vardı.
Cadde ile bağlantılı sokağın başına, araları maksimum 3 metre olacak şekilde 2 tane kapak koymuşlar, üstlerini de okuyamadım. Beyaz mı siyah mı onu görebilsem firmayı tahmin ederim ama göremedim.
Kablolar turuncuydu.

Bu işi hangi firmanın yaptığını, hattın kime ait olduğunu yarın belediyenin fen işleri müdürlüğünü arayarak öğreneceğim.
@Ulunay sence benim yakınıma kadar yeni bir hat çekilmişken binama getirirler mi?
İşin gergin olduğum tarafı karşı binaya getirip bana getirmemeleri ihtimali, çünkü karşı bina caddeye daha yakın ve yeni kazı yapılan fiber hattın hemen yanında.
Ve sizce bu firma hangi firma?

Ve bunu ana konu olarak ayarlayıp başka konu kalabalığı oluşturmak istemiyorum. O yüzden bir gelişme olursa buraya yazacağım.
Bu arada binanın belli yerlerine astığımız Telekom afişleri vardı. O kazıyı vb. Superonline yaptıysa bizim binaya getirmekten vazgeçer mi? Kaldıralım mı :D

6 daire var, 2 aile İnternet kullanıyor(birisi biziz) ve geçen ay Fiber kutusu çekildi binaya. Hemen 100MBPS Millenicom aldım 🤪
Bu binaya neden çekmiş olabilirler?

İlgili firmanın yetkililerine sormanız lazım. Yatırım kararını onlar veriyor.

Telekom müdürlüğüne malum gidemiyorum.
Ama bu çalışmayı kimin yaptığını mutlak öğreneceğim.

Tam belli olmayabilir. Altyapı çalışması yakınlardaki bir ATM, Mobese gibi yerler için olabilir. Şirketi bulup iletişime geçin.

Yakınlarda bir kurum olarak sadece bir okul bulunuyor.

Okul yeni yapıldıysa oraya ait olabilir. Eski ise dua edin Superonline gelmiş olsun. 😀

Okul olan bina 2018'de yapıldı. 2019'da okul oldu.
Ayrıca hem Superonline hem Telekom ikisi de olur. Şimdilik Telekom çünkü daha 1.5 Yıllık taahhüdüm var.
Onun dışında Superonline'da olabilir. 200Mbps paketi gözüme çarpmadı değil.

Okul olan bina 2018'de yapıldı. 2019'da okul oldu.
Ayrıca hem Superonline hem Telekom ikisi de olur. Şimdilik Telekom çünkü daha 1.5 Yıllık taahhüdüm var.
Onun dışında Superonline'da olabilir. 200Mbps paketi gözüme çarpmadı değil.
Hocam TürkNet hariç tüm firmalar fiber çekmiş olabilir. Belediye ile görüşüp sormak en doğrusu.

Geri
Yukarı