Evin aşırı tozlanması

Canzzers

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS DUAL RTX2060
RYZEN 5 3600X
SPECTRIX D41 3000MHz 8x2(16GB),
B450M Mortar
Kioxia Exceria G2 NVMe 1TB
Meslek
Elektronik Teknisyeni
Merhaba özellikle odamda olmak üzere aşırı bir tozlanma var. Odamda, bilgisayar, 3D yazıcı, 2 adet yatak ve diğer (halı, dolap...) Ev eşyaları var. Tozlanma sorununu bir türlü çözemiyorum. Bu sorun neden kaynaklanabilir? Evim zemin katta site evi. Eve yakın otoyol, çevre yolu gibi aktif bir yol yok. Bazı kişiler kıyafetlerden ötürü olduğunu söyleyerek toz hazneli kurutma makinesı almamı önerdi. Sizler ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sitenizin bahçesi var ise oradan geliyor olabilir. Bir de aşırı tozlu bir şehirde yaşıyorsanız (örneğin: Denizli, doğu şehirleri vb.) Ondan da kaynaklanıyor olabilir.
Ayrıca yerden ısıtma da çok toz yapıyor diye biliyorum. Eski evimiz yerden ısıtmaydı ve tozlanırdı oradan biliyorum.

Gördüğüm kadarıyla bu da baya bir iş yapıyor ancak kendim denemedim. Evi günde bir süpürüyorsun?
Keşke süpürmeyle kalsam, toz da alıyorum.

Sitenizin bahçesi var ise oradan geliyor olabilir. Bir de aşırı tozlu bir şehirde yaşıyorsanız (örneğin: Denizli, doğu şehirleri vb.) Ondan da kaynaklanıyor olabilir.
Ayrıca yerden ısıtma da çok toz yapıyor diye biliyorum. Eski evimiz yerden ısıtmaydı ve tozlanırdı oradan biliyorum.
Petek aracılığı ile ısınıyor, Eskişehir'de yaşıyorum. Kafayı yemek üzereyim 2 senedir.

Ne tür bir hava temizleyici almalıyım? Toz tutan filtreli bir model mevcut mu?

Bende Breeva A2 vardı evde araya koydum hiç fayda sağlamadı. Toz konusunda en büyük faydayı robot süpürgeler sağlıyor günlük evi süpürürse toz azalıyor. Mop yapan robot süpürgelerde gene tozu azaltır. Komple kurtulmanın pek bir çözümü yok. Hava temizleyici kullanan birinin paylaşımını görmüştüm ondan gidip aynı ürünü aldım. Paylaşımında 4 ayda topladığı tozu gösteriyordu fakat benim üründe otomatik modunda aylarca çalıştı öyle bir tozlanma olmadı. Üstüne filtresi 3-4 ay sonrası bayağı kötü kokmaya başladı şu an kutusunda kullanmıyorum. Belki odanızda kullanılabilir o ürün ama ev için bayağı küçük kalıyor.

Herkese çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı