Evin salonunda elektrik yok

• Konuyu başlatan qiro
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 2B

qiro

Centipat
Makaleler
1
Benim odamda lambalar çalışmıyor ama prizler çalışıyor. Salondada tam tersi. 3 adet üçlü prizi birbirine bağlayarak salona uzattım. Şu anda onun sayesinde yazıyorum. Demin mutfaktan dıt dıttt diye sesler geldi ama bizim evde alarm yok. Neden böyle olmuş olabilir? Müstakil evdeyim, komşum yok. Diğerlerinde de aynı sorun var mı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarteli indirip buzdolabının takılı olduğu prizin kablo bağlantılarını sökün. Yanma vesaire var mı kontrol edin, yok ise fişin ve prizin bağlantısı olmadan şarteli kaldırın. Tekrar kontrol edin. Bilmiyorsanız ellemeyin sonra çarpılırsınız falan. Bir yerde kaçak var ise de böyle sorunlara yol açabiliyor.
Ayrıca ''DIT'' sesi büyük ihtimal buzdolabının açılıp kapanma sesidir.

Şarteli indirip buzdolabının takılı olduğu prizin kablo bağlantılarını sökün. Yanma vesaire var mı kontrol edin, yok ise fişin ve prizin bağlantısı olmadan şarteli kaldırın. Tekrar kontrol edin. Bilmiyorsanız ellemeyin sonra çarpılırsınız falan. Bir yerde kaçak var ise de böyle sorunlara yol açabiliyor.
Ayrıca "dıt" sesi büyük ihtimal buzdolabının açılıp kapanma sesidir.

Buzdolabı açılırken dıt sesi gelmiyor. Dıt sesi kahve makinesinden geldi sanırım 1 saniye gidip geldiği için olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı