Evkur,Yön mağazasından telefon almak

Muhammed Uykucu

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Ben haftaya telefon alacağım ama kararsız kaldım daha öncede konu açmıştım ama haftaya nasip olacak telefonu almak Evkur, Yön bu iki mağazadan alacağım kredi kartı yok. Siz hangisi'ni önerirsiniz? Kafamda birkaç telefon var ama sizin'de kullanıcı yorumlarınızı almak istedim. Bu dediğim mağazalara gidip telefonlara bakan var mı? ben sadece evkurda'ki telefonları biliyorum.
Telefon:
S5
Note 4 (varmı bilmiyorum)
Lumia 930...

Ben haftaya telefon alacağım ama kararsız kaldım daha öncede konu açmıştım ama haftaya nasip olacak telefonu almak Evkur, Yön bu iki mağazadan alacağım kredi kartı yok. Siz hangisi'ni önerirsiniz? Kafamda birkaç telefon var ama sizin'de kullanıcı yorumlarınızı almak istedim. Bu dediğim mağazalara gidip telefonlara bakan var mı? ben sadece evkurda'ki telefonları biliyorum.
Telefon:
S5
Note 4 (varmı bilmiyorum)
Lumia 930...
Sakın alma. 2000 TL imzalayıp 3000 TL ödemek zorunda kalırsın. Bu tür dükkanlar, yasal tefecidir. Kredi kartı yok ise elden teslim falan al internetten ama bu tür mağazalardan alma!

4-5 sene telefonu kullanacaksan alabilirsin. Tabi arkadaşın dediği gibi 1000tl civarında bir vade farkı koyabilirler. Varsa Note 4 yoksa Z3 tavsiye ederim.

Sakın alma. 2000 TL imzalayıp 3000 TL ödemek zorunda kalırsın. Bu tür dükkanlar, yasal tefecidir. Kredi kartı yok ise elden teslim falan al internetten ama bu tür mağazalardan alma!
Kaç para ödeyeceksem zaten alırken söylüyor. Benim için kredi kartı yerine buralar daha güzel. :) önerin varsa alıyım telefon olarak.

Sadece Eskişehir'de olan bir mağaza var, oradan almayı düşünüyorum ben. Önceden bayağı alışverişimiz oldu sorun çıkartmıyorlar ve LG G3 Beat normalde 1000TL iken orası elden taksitle 1450 TL gibi bir fiyata veriyor. Bir telefonu 2-3 yıl kullandığım için almama değecek galiba :)

Kaç para ödeyeceksem zaten alırken söylüyor. Benim için kredi kartı yerine buralar daha güzel. :) önerin varsa alıyım telefon olarak.
Hayır ondan bahsetmiyorum, olmaz dersin ama diyelim ki oldu; birkaç gün aylık ücreti geciktirdin. Sana öyle bir faiz koyuyorlar ki, o fiyata 2.el araba bile alabilecek duruma düşebiliyorsun. 3 gün geciktirme ile 150 TL'lik ütüyü 360 TL'ye getirdiğimiz günleri hatırlıyorum.

Hayır ondan bahsetmiyorum, olmaz dersin ama diyelim ki oldu; birkaç gün aylık ücreti geciktirdin. Sana öyle bir faiz koyuyorlar ki, o fiyata 2.el araba bile alabilecek duruma düşebiliyorsun. 3 gün geciktirme ile 150 TL'lik ütüyü 360 TL'ye getirdiğimiz günleri hatırlıyorum.
Değerli yorumun için teşekkür ederim bugün Z3 aldım 2-3 gune telefonu alacağım.

Allah aşkına arkadaşlar ne 1000 lira fark? Geçen hafta arkadaşım taksitle telefon için başvurdu 10 ay için 200 TL fark koyuyor ki bence bu normal. Dediğim mağazada Evkur. Yön mağazasını bilmiyorum ama geçen bi tanıdığım hacizlik oldu telefon alıp taksitini ödememiş Avukata vermişler. Bilmeden yanlış yönlendirmeyelim sen aylarca taksit ödemezsen faize biner 2000 TL'lik telefon o zaman 3000'e gelir ama ödersen 200 TL fark koyuyorlar.

@Cynara Biz Evkur'dan 2007 yılındaydı yanlış hatırlamıyorsam PC almıştık ve 6 ay 5 kuruş bile ödeme yapamamıştık o zamanlar. Faize bindi ama 1550 TL'lik PC 2900 TL'ye geldi ki buda bence normal 6 ay ödemeyince.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı