Amerikada Nasıl Yaşanılır?

Dil olmadan gider isen çok büyük sorun yaşarsın. Orada sana yardımcı olabilecek birisi var ise olabilir. O zaman rahat edersin. İlk başlar çok para gerekir işe başlayana kadar biraz para lazım olur. Orada emlak fiyatlarını bilmiyorum. Yemek olayı ne kadara mal olur bilmiyorum. Ama ilk başlar biraz para gerekir. İş bulamaz isen senin iş bulana kadar idare edecek nakit para lazım. Başarılar dilerim.

WT'ye giden arkadaşlar kazandıkları parayla harcadıkları paranın eşit olduğunu söylediler. Eskiden Alaska'da balık temizleme işi yapanlar sağlam paralar alıyorlarmış ama şimdi kaldırmışlar o işi.
Gezin arkadaşlar, ailenize muhtaç olmadan yaşamayı kendinizi idare etmeyi öğrenin. Ben şu an Kıbrıs'tayım mesela. Hem çalışıyorum hem geziyorum. Yeni kültürler, farklı ülkelerden dostlar ediniyorum. Mükemmel bir şey bu bence :)

Öncelikle sağlam İngilizcen olmalı. İkincisi 18 yaşından büyük olman gerekiyor. Orada yaşayabilmek için düzenli bir gelir sağlaman gerekiyor ev kirası vs. vs. masraflar gibi. Kalıcı kalabilmek için Amerikan vatandaşı olman gerekiyor. Sadece sistem toplamak için gideceksen hiç uğraşma bence.

Intermediate seviyesinde bir ingilizce ile gayet rahat anlaşabilirsin insanlarla. Üniversite okuyorsan Work and Travel deneyebilirsin. Burger King, Mc Donald's gibi firmalar vasıfsız eleman alıyorlar, yine de işi sıkı tutmak lazım. Temelli yerleşeceksen Green Card lazım, çok zor veriyorlar haberin olsun. Yemek, gıda ve giyim sektörü tahmin ettiğinden daha pahalı. Teknoloji daha ucuz fakat bir tek teknoloji için gideceksen Work and Travel yapmanı tavsiye ediyorum. Green Card almana gerek olmuyor, işini acente ayarlıyor. Cankurtaranlıktan tut otelde House keeping olabiliyorsun. Burger King'de falan da işe sokuyorlar. 3 ay gider çalışırsın, paranı toplarsın bilgisayarını telefonunu istediğin her şeyini alıp dönersin. Amerika'yı da görmüş, kültürü öğrenmiş gezmiş olursun.

Kessinlikle mantıklı. Böyle yapacağım sanırım :LOL: 1 sene çalısmam i7 4790k + gtx 980 ile dönerim ülkeye

Bende ABD'yi önermem. Dışarıdan bakınca iyi hoş ama işler öyle yürümüyor. Mesela Türkiye'yi ele alalım, dışarıdan cennet içine girince cehennemin 7. katı. Sana öneri olarak Romanya (arkadaşım yaşıyor ve baya mutlu), Kanada, Hollanda. Ama şöyle bir şey var ki oraya gitmeden önce dil bilmen lazım ve yanında en az $10.000 lazım çünkü gider gitmez iş bulamayacaksın ya da bulmak istemeyeceksin ''Aman biraz gezeyim'' diyeceksin ve en az 2 ay işsiz yatacaksın bunları ek olarak ev tutacaksın onun içinde senden illa 2-3 kira peşin isteyecekler sonuçta dış devletten gelmiş birisin bu durum 6 aylık kira bile olabilir. Ama yok ben illa ABD'ye gitmek istiyorum diyorsan karar senin ama cidden her şey göründüğü gibi değil. Sokakta bir siyahi çetesine yan bakman bile senin ölümüne sebep olabilir. ABD'de kişi başına düşen silah sayısı 1,21'dir.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı