Evlilik şart mı?

Evlilik şart değildir.

Evlilik bir yola çıkmaktır. Yolda ne olursa olsun birlikte olacaksınız. Bir insanı tanımadan yola çıkılmaz ama gerçek manada tanımak için yola çıkmak gerekir.

İşte bu yüzden çok zor ve sabırlı bir iş.

Herkes hayırlı bir insan ile tanışsın isterim de biz çok mu hayırlıyız?

İnsanlar genelde eşini seçiyor ama hiç kendisine ben evlenilecek bir insan mıyım demiyor... Herkes düzgün insan arama peşinde ama kendisine bakan kişi sayısı çok az.
Bunu yanında ekonomik vs sebepler var.

Aile ve toplum başkısı yüzünden kimse hayatını yaşamıyor ve erken yaşta evlenip borca giriyorlar bence ilk once karışdaki ne düşünüyor diye sormak lazım ne kadar istemesede aile ve toplum çok baski yapıyor bu konularda.

Ben de pek düşünmüyorum. Abim 22 gibi erken yaşta evlendi ve biraz zor duruma düştü. Diğeri evlendi ancak sıkıntı çekmiyor gayet rahat. Bence olay doğru kişiyi bulmakta. Eşler birbirini iyi tanıması, anlaması ve sorumluluklarını bilmesi gerekir.

Bana göre cevap ideal bir aday varsa belki.

Aşkın/sevginin devamlılığı için böyle bir kuruma ihtiyaç duyulması saçma geliyor.
Ben de bu fikirdeyim. Evlilik olmadan bir çifti bir arada tutan tek şey, birbirilerine olan aşkları ve saygıları fakat işin içine evlilik girince sanki birbirinden nefret etmeye başlasalar bile birbirine katlanmak zorundalarmış gibi oluyor.

Nedense aklıma bu replik geldi. 😆

Erg32U8XIAIi5P9.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı