Evlilik için hazır mısınız?

Kanka şöyle düşün ev derdin yok, şuan oturduğumuz ev 150m2 ikiye bölürsek hem kendi anneme kardeşime ev, hemde evlenebileceğim insanla kendimize 2+1 şeklinde oturabilecek ev cıkııyor bahçeli, ama kız arkadaşım buna ters bakıyor, bunu yapmakta biraz maddiyete bakıyor, annem-ben-kardeşim yaşıyoruz 5 senedir baba ayrı görüşmedik hiç, bu dediğim projeyi tek başıma yapmam zor, kız arkadaşım hem ters bakıyor, hemde maddi destekte bulunmuyor, sen yap et, en kötü yaptığın yeri kiraya veriririz kafasında, işin içinden nasıl cıkıcam bilemedim, erkekliğide yediremediğimden içime atıyorum nasıl yapacağım diye düşünüp duruyorum...
Herşey para olmasa da birçok şey para ne yazık ki. Herşey gönlünce olsun.

Merhaba, dostlar;

Çok sevdiğiniz değer verdiğiniz ilişkiniz var ise ve evlilik için birlikte aldığınız kararlar destekler nedir, ve hazır hissediyor musunuz?

Bir erkeğin daha çok hazır hissetmesi için ne yapması gerekmekte sizde ki eksiklikler nedir, her şeyi tek başına bu süreçte erkek halledebilir mi?

Kadınlar, evlenmeden önce nasıl bir güvence isterler?

Bir kadın sevginizden emin, maddi durumunuz yok güvence duymuyorsa nasıl güven verebiliriz?

Kız tarafı destek sağlamalı mı, sağlamaz ise ne düşünürsünüz?

Asgari üçretin bir tık üstü, yeterli olur mu iş değiştirmek mi risk alıp iş kurmak mı, diplomasız birisiyseniz?

Ev, araba yok, maaş az ise nasıl cözümler yapılabilir?

Fikirleşmek istedim, yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Kanka hayat kısa değmez kıza boş ver be ben kızdan alacağım zevki oyunlardan alıyorum.

Evli bir abiniz olarak. Ekonomik yetersiz isen kesinkez evlenme. Özgür ruhluysan kesin evlenme. Aykırı isen asi isen kesin evlenme. Benim evliliğim mutlu bir evlilik gelirim de iyi durumda ancak evlenir miydim tekrardan sanmıyorum. Bu arada öyle sandığınız gibi anam babam evli de değilim rahat özgür sevgili gibi takılıyoruz. Zaten ikimizde geliri yüksek eğitim seviyesi yüksek bireyleriz ve ben buna rağmen tavsiye etmiyorum. Her şey yolunda olmasına rağmen sürekli bir yükün varmış gibi hissediyorsun. Genç ve dinamik tarzın bir anda amcaya dönüşür haberin olmaz.

Evli bir abiniz olarak. Ekonomik yetersiz isen kesinkez evlenme. Özgür ruhluysan kesin evlenme. Aykırı isen asi isen kesin evlenme. Benim evliliğim mutlu bir evlilik gelirim de iyi durumda ancak evlenir miydim tekrardan sanmıyorum. Bu arada öyle sandığınız gibi anam babam evli de değilim rahat özgür sevgili gibi takılıyoruz. Zaten ikimizde geliri yüksek eğitim seviyesi yüksek bireyleriz ve ben buna rağmen tavsiye etmiyorum. Her şey yolunda olmasına rağmen sürekli bir yükün varmış gibi hissediyorsun. Genç ve dinamik tarzın bir anda amcaya dönüşür haberin olmaz.
Bu kadar güzel açıkladıktan sonra;
Birinin sizi sevmediğini bile bile, sadece benim sevgim yeter düşüncesi ile olucak iş değil kesinlikle değil mi abi, seven her türlü desteği manevi-maddi paylaşır...

Geri
Yukarı