Evolution X ROM'da telefon yavaş şarj oluyor

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
3
@364809 @Umut Nas evet, maalesef tekrardan ben. Telefonum bu ROM'a geçtikten sonra yavaş şarj olmaya başladı. Göz ardı edilecek gibi de değil. Şu an %6 ve tahmini tam şarj süresi 10 saat olarak gözüküyor. Bunun sebebi nedir ve nasıl düzeltebilirim?

Cihaz: J5 2016 (SM-J510F)
Android: 9

Evet, AP üzerinden.
Ampere ile ölçüm yaptım birkaç dakika ve sonuçlar çok dalgalı. 660 mA/h ye kadar çıktı. Bir süre oralarda dolandı ve ara sıra 460 mA/h'a kadar düşüyordu ama geneli 600 civarıydı. 2600 mAh için 0'dan 100'e 3.5-4 saat kadar ediyor. Telefon tahmini süre versin diye kapatıp beklemeye başladım. Bir süre bekledim gelmedi ancak ben Ampere'ye bakayım dedim. Eski değerlere, 300 mA/h'a kadar düşmüş. Zaten bir sınır var 3.9 voltajın altına düşünce 400 üstüne çıkmıyor değerler. Voltaj artsın diye çıkarıp takıyorum. Kendi kendine 3.894 falan oluyor inatla 3.9 olmuyor. Şu an çıkarıp taktım 3.91 V. Gene kendiliğinden 3.8'e düşmüş. 300-430 arası değer veriyor. Bekleyelim mi ne dersiniz?

Düzenleme: Tahmini süre 5 saat oldu.

Son düzenleme:
Bir miktar düzelme var ama hala yeterli değil anlaşılan. Vendor içinde bazı liblerin değişmesi gerekebilir sanırım.
Düzeltebileceğimiz bir şey mi? Ancak şimdilik vaktim yok. Eğer düzeltebileceksek akşam devam edebilir miyiz?

@364809 Geldim. Ne yapabiliriz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı