Çözüldü Custom ROM Evolution X "telefon başlatılıyor"da kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Crownguard

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
J5 2016 (j5xnlte) telefonuma EvoX yükledim fakat telefonu açtığımda "Telefon başlatılıyor..." yazısı çıkıyor ve arayüz bir türlü gelmiyor. Son uygulamalar kısmı, bildirim paneli, panelden ayarlar, hepsi çalışıyor. Fakat orada tıkandım kaldım.

ROM: EvolutionX_j5xnlte-9.0-20190823-1632-UNOFFICIAL.zip | by SpamMachine for SM-J5 2016
Android ve GApss sürümü: 9.0

@Umut Nas @364809 rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Bu konu hakkında bilginiz ya da fikriniz var mı?

Son düzenleme:
Format data yaptınız mı?
Aynısını ben pixel Experience'ye geçince yaşamıştım.
Recovery üzerinden yapıyorum sanırım. Hemen.

@Umut Nas Hala öyle ve ilk kurduğumda da olan bir şey oldu. Klavye gelmiyor. Wi-Fi'a falan gireceğim açılmıyor bir türlü. Yine ilk haldeki gibi.

Son düzenleme:
Recovery üzerinden yapıyorum sanırım. Hemen.

@Umut Nas Hala öyle ve ilk kurduğumda da olan bir şey oldu. Klavye gelmiyor. Wi-Fi'a falan gireceğim açılmıyor bir türlü. Yine ilk haldeki gibi.

Kullandığınız ROM'da sorun olma ihtimali var mı?

Rom'un linkini atar mısınız?

Kullandığınız ROM'da sorun olma ihtimali var mı?

Rom'un linkini atar mısınız?
İlk mesajda mevcut. Fakat XDA'dan değil. Direkt o sitede aratıp buldum. XDA'da yoktu. Bir tane post var ama link kaldırılmış galiba.

Ve yanlış hatırlamıyorsam bu telefona yüklediğim LineageOS'u upload eden kişiyle aynı.

Gapps kurmadan ROM'u tekrar kurmayı dener misin?
Başlangıçta Google e-posta girme yeri de açıldı. Hizmetler falan gözüktü yine. Klavye de çalışıyor.

Google uygulamalarından:
Fotoğraflar, Chrome, Takvim, Google, Kişiler, Mesajlar, Play Store ve Telefon da mevcut. ROM'un kendisine mi ait? Eğer öyleyse anladığım kadarıyla GApps bununla çakışıyordu, değil mi?

Not: Kurulumu atlayınca bildirim paneline düşer ya, düşen bildirimde "Pixel cihazınızın kurulumunu tamamlayın" yazıyordu. O halde EvoX pixel tabanlı mı? 🤔

Not: Kurulumu atlayınca bildirim paneline düşer ya, düşen bildirimde "pixel cihazınızın kurulumunu tamamlayın" yazıyordu. O halde evox pixel tabanlı mı? 🤔

Hepsi AOSP/LOS tabanlı hocam. Pixel olarak tanıtılıyor cihaz çünkü Google Fotoğraflar üzerinde sınırsız depolama desteği geliyor böylelikle.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220817-024142_Ayarlar.png
    Screenshot_20220817-024142_Ayarlar.png
    88,3 KB · Görüntüleme: 30
  • Screenshot_20220817-024108_Fotoğraflar~2.png
    Screenshot_20220817-024108_Fotoğraflar~2.png
    55,4 KB · Görüntüleme: 23

Yeni konular

Geri
Yukarı