Evraksız, plakasız Mobilet, Motosiklet alınmalı mı?

QuantØ

Hectopat
Uzun zamandır bir motorlu araç almayı düşünüyorum fakat nasıl alacağımı hala çözemedim :D Çok fazla param yok. Daha önce motorlu bir araç kullanmadığım için de, en azından alışabileceğim bir şey alayım dedim. Mobilet ve scooter düşündüm.
Ortalama 2000 TL ve altına baktım özellikle.
"Evraksız" ve "Plakasız" ibareleri yüksek öncelik taşıyor nedense.
Şimdi, hadi plakayı geçtim de, eğer evrak olmazsa, aletin benim olduğunu kanıtlayamayacağımı düşünüyorum.
Bu yüzden ruhsat çıkarmak için araştırma yaptım fakat, taa en eski sahibine ulaşmamız gerektiği için (Bu aletler genelde 5-10 kere el değişiyor) bundan vaz geçtim.
Eğer alırsam, noterde aldığım kişinin bilgileriyle, "Bu kişiden aldım" şeklinde bir kağıt imzalamak, en azından satışını üstlenmiş olmak istiyorum ama bilgim yok.
Bu şekilde zararlı mı çıkarım?
Önerdiğiniz bir yol var mıdır ?

Ehliyetin varsa ve Plaka sana aitse veya aracın senin olduğunu kanıtlamaya dair bir şey varsa sıkıntı olmaz. Bence almayın evraksız plakasız. Ne olduğu belli değil. Belki pis işlerde kullanıldı sonuçta evrağıda yok plakasıda.

Hocam dediğiniz gibi hak iddianız yok. Polis yakalarsa hem motor gider hem ceza yersiniz. Hiç kimse sizinle notere gelip kağıt imzalamaz. Bence hiç girmeyin. Elektrikli bisiklet alın.

Hocam dediğiniz gibi hak iddianız yok. Polis yakalarsa hem motor gider hem ceza yersiniz. Hiç kimse sizinle notere gelip kağıt imzalamaz. Bence hiç girmeyin. Elektrikli bisiklet alın.
Bulunduğum yerde bir dükkan sahibi, kimlik fotokopisi dahi verebileceğini söyledi. Eğer kişinin imzasını ve bilgilerini alabilirsem, ürünü almayı düşünüyorum. Bilgisayarla yazılmış bir kağıt üzerinden imza almayı planlıyorum. Yine de araştırmadan yapmam doğru değil. İyicene anlamam gerekiyor işleri.

Hocam polis sizi yakalarsa bunlar sizi cezadan kurtarmaz.

Hocam zaten izin yok. Herkes göze alarak alıyor. Resmi olarak böyle bir izin yok. Polis size evrak sorar. Yoksa gerekli işlemleri uygular. Motoru bağlar. Size cezayı keser.

Hocam fazla bir bilgim yok. Bununla ilgili bir konu açın. Tavsiyeler gelecektir.

Geri
Yukarı