Hangi 50CC motosiklet alınmalı?

Daha fazla  
Arkadaşlar alacağım motoru 110CC'ye çevireceğim. Yetkili servis ağı çok olan kronik arızası fazla olmayan motor önerir misiniz? Aklımdaki motorlar;

Mondial SFC 50.
Falcon Master 50.
Arora kasırga 50.
Küba ege 50.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar alacağım motoru 110CC'ye çevireceğim. Yetkili servis ağı çok olan kronik arızası fazla olmayan motor önerir misiniz? Aklımdaki motorlar;

Mondial SFC 50.
Falcon Master 50.
Arora kasırga 50.
Küba ege 50.

50CC olarak satın aldığınız motor 110CC olarak nasıl muayeneden geçecek?
Arabada performans düzenlemelerine müsaade ediyorlar ama motosiklette buna dikkat ediyorlar.

110'a çevirme işi bir çoğunda sakat. Ya stok pistonla kullan ya da uzun ömür bekleme.

Ben de motor bakıyorum ama bisikletle çıkabildiğim yokuşu 50cc ile çıkamıyorum, o yüzden 125cc işi yasallaşana kadar bekleyeceğim. Bir iki seneye çıkmazsa zaten alırım A2 ehliyet geçerim.

50CC olarak satın aldığınız motor 110CC olarak nasıl muayeneden geçecek?
Arabada performans düzenlemelerine müsaade ediyorlar ama motosiklette buna dikkat ediyorlar.

110'a çevirme işi birçoğunda sakat. Ya stok pistonla kullan ya da uzun ömür bekleme.

Ben de motor bakıyorum ama bisikletle çıkabildiğim yokuşu 50CC ile çıkamıyorum, o yüzden 125CC işi yasallaşana kadar bekleyeceğim. Bir iki seneye çıkmazsa zaten alırım A2 ehliyet geçerim.

A1 ehliyet alacağım motorlari bayii direk 110'luk kit ile veriyor fazla problem yaşayana denk gelmedim. Ne gibi bir problem yaşatır?

Ehliyet alacaksan sakın ama sakın 50CC'lere bulaşma. Çok daha kaliteli 125CC motorları aynı fiyata hatta ucuza bulabiliyorsun.

Neden 50ccleri bu kadar önermiyorsunuz 125CC bende düşünüyordum ama 50'liklerde ÖTV mtv sigorta vs olmaması benim için çok iyi.

Ehliyet alacaksan sakın ama sakın 50CC'lere bulaşma. Çok daha kaliteli 125CC motorları aynı fiyata hatta ucuza bulabiliyorsun.
ayrıca 125cc ler 40.000tl den aşağı yok.

Neden 50ccleri bu kadar önermiyorsunuz 125CC bende düşünüyordum ama 50'liklerde ÖTV mtv sigorta vs olmaması benim için çok iyi.

50CC çok zayıf bir motor, trafikte yokuşta arkana biri bindiğinde delirtir.

Kullandığın çoğu zaman gücünün sınırlarında gezersin, bu da ömrünü kısaltır.

Bu motorların yüzde doksanı Çin menşeli, birçoğu kalitesiz ve uyumsuz parçalardan bir araya getiriliyor, arıza çıkarma ve sanayi gezintisi yapma ihtimali yüksek.

En önemlisi aynı paraya daha iyisini alabiliyorsun, neden kötüsünü alasın ki?

50CC çok zayıf bir motor, trafikte yokuşta arkana biri bindiğinde delirtir.

Kullandığın çoğu zaman gücünün sınırlarında gezersin, bu da ömrünü kısaltır.

Bu motorların yüzde doksanı Çin menşeli, birçoğu kalitesiz ve uyumsuz parçalardan bir araya getiriliyor, arıza çıkarma ve sanayi gezintisi yapma ihtimali yüksek.

En önemlisi aynı paraya daha iyisini alabiliyorsun, neden kötüsünü alasın ki?

Aynı paraya varsa 125CC alayım zaten hocam sıfır 125CC 35.000TL bandında var mî ayrıca stok 50CC de kullanmayacağım. 110'luk kit ile.

Sniper Pro'yu 110cc çevirme ile kullanıyorum.Çevirmede veya muayenede herhangi bir sorun olmuyor.Eğer krankı da 110cc'ye uygun olarak çevirirseniz çok daha iyi olur.Benim sadece üst takım 110'luk krank 50'lik olarak duruyor.Çok zorlamaya gelmeden kullanmak gerek böyle dönüşümleri.Yoksa ilerleyen kısımlarda arıza çıkarması olası.Ayrıca cg tarzını seviyorsanız arora cg50 modeline bakmanızı öneririm.Ruhsatta 50'lik ama motor kısımı komple 150cc olarak gelmekte.Cuplardan daha performanslı olduğu kesin.

Sniper Pro'yu 110CC çevirme ile kullanıyorum. Çevirmede veya muayenede herhangi bir sorun olmuyor. Eğer krankı da 110CC'ye uygun olarak çevirirseniz çok daha iyi olur. Benim sadece üst takım 110'luk krank 50'lik olarak duruyor. Çok zorlamaya gelmeden kullanmak gerek böyle dönüşümleri. Yoksa ilerleyen kısımlarda arıza çıkarması olası. Ayrıca CG tarzını seviyorsanız arora CG50 modeline bakmanızı öneririm. Ruhsatta 50'lik ama motor kısımı komple 150CC olarak gelmekte. Cuplardan daha performanslı olduğu kesin.

Bütçem kısıtlı o yüzden de aslında 50CC almak istiyorum 110luga çevireceğim bir de ilk defa motor kullanacağım normalde araba traktör vs kullandım debriyaj mantığını biliyorum bisikletde kullandım alismam ne kadar sürer? Yukarıda saydığım motorlardan Sniper hariç hangisini önerirsiniz? Devir saati de yok o problem yaratır mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı