Excalibur E27QHD-G HDR aktifleşmiyor

WAQ_303

Hectopat
Monitör
Casper Excalibur E27QHD-G
Merhabalar, elimde Casper Excalibur E27QHD-G model monitör bulunmakta, HDR ayarını bir türlü aktif edemedim. 5700 XT ekran kartını kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

IMG_20220318_195725.jpg

FreeSync kapalı olarak denediniz mi?

Merhabalar, elimde Casper Excalibur E27QHD-G model monitör bulunmakta, HDR ayarını bir türlü aktif edemedim. 5700 XT ekran kartını kullanıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 1335882
Selamlar. Bu sorun bende de var. Çözebildiniz mi acaba? Bütün internette bu sorunu paylaşan bir tek sizi bulabildim gerçekten. Umarım çözmüşsünüzdür.

Maalesef çözemedim ama eğer DP ile monitöre bağladıysanız HDMI ile deneyin derim.
Evet DP ile bağlıyım. Siz denediniz mi peki HDMI'ı?

Eki Görüntüle 1335882
Bugün DP'yi çıkarıp, HDMI kablosunu takarak denedim oldu. Fakat daha sonra şöyle düşündüm ve dedim ki: Ulan monitörde portlar arasında geçiş özelliği var. Neden iki portu birden kullanmayayım ki? Sonuçta monitörün kendi menüsünden istediğim zaman DP'ye istediğim zaman HDMI'a geçebilirim. Neyse ikisini de bağladım. DP'dayken hiçbir sorun yok fakat HDMI'a aldığımda masaüstü arkaplanı var, başlat var, bir de saat var. Başka hiçbir şey yok ustam. Mouse'da oynamıyor. Acaba HDMI kablosunu yanlış slotlara mı taktım dedim, değiştirdim. Yok arkadaş! DP'da normal, HDMI'a geçince ZORT! Fikri olan?

Son düzenleme:
Evet DP ile bağlıyım. Siz denediniz mi peki HDMI'ı?

Bugün DP'yi çıkarıp, HDMI kablosunu takarak denedim oldu. Fakat daha sonra şöyle düşündüm ve dedim ki: Ulan monitörde portlar arasında geçiş özelliği var. Neden iki portu birden kullanmayayım ki? Sonuçta monitörün kendi menüsünden istediğim zaman DP'ye istediğim zaman HDMI'a geçebilirim. Neyse ikisini de bağladım. DP'dayken hiçbir sorun yok fakat HDMI'a aldığımda masaüstü arka planı var, başlat var, bir de saat var. Başka hiçbir şey yok ustam. Mouse'da oynamıyor. Acaba HDMI kablosunu yanlış slotlara mı taktım dedim, değiştirdim. Yok arkadaş! DP'da normal, HDMI'a geçince ZORT! Fikri olan?

O şekilde 2 monitör bağlamışsınız gibi algılar bilgisayar ve masaüstünüzü uzatır. DP portunuzu ana monitör olarak seçmiş. Ayarlarınızı doğru yaparsanız olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı