League of Legends'da Oyun İçi Kasma Sorunu: Çözüm Önerileri

İşletim sistemi
Windows 11

Kafffayı Yicem

Zeptopat
Daha fazla  
RAM
32GB
SSD veya HDD modeli
Samsung ssd 980 pro 1tb
Ekran kartı
Nvidia geforce rtx 3050
Anakart
B450M K
İşlemci
AMD Ryzen 5 5500
Arkadaşlar Selamlar,
Son zamanlarda League of Legends oynarken oyun içi kasma sorunuyla karşılaşıyorum ve bu konuda çözüm bulmak için yardımınıza ihtiyacım var. Bilgisayarımın donanımı düşük olmamasına rağmen oyunu akıcı bir şekilde oynayamıyorum. Son zamanlarda özellikle takım savaşlarında FPS'nin dramatik bir şekilde düşmesi beni oldukça rahatsız ediyor. Oyun sırasında FPS genellikle 120-130 arasında seyrederken, takım savaşlarında 60'a kadar düşüyor ve bu da oyun deneyimimi olumsuz etkiliyor.

Donanımımın bu sorunu çözebilecek düzeyde olduğunu düşünüyorum ve bu nedenle sorunun kaynağının başka bir yerde olduğunu düşünüyorum. Ağ bağlantımın stabil olduğundan eminim ve arka planda çalışan herhangi bir uygulama da yok. Ancak, oyun içi kasma sorununu nasıl çözebileceğim konusunda pek bir fikrim yok.

Bu konuda tecrübesi olan veya benimle aynı sorunu yaşayan var mı? Hangi adımları takip ederek bu sorunu çözebilirim? Grafik ayarlarını değiştirmek veya başka bir çözüm yolu var mı?

Belki pencere modunu açık kalmıştır. Tam ekran yaptığımda kasma sorunum çözülmüştü. İşe yaramazsa Nvidia ayarlarını kurcalamayı deneyebilirsin. Optimize ayarları paylaşan pek çok içerik var. Bu da olmazsa belki driverlar güncel olmayabilir.

İşlemcinin ısı değerleri nasıl?
Isıda herhangi bir sorun yok.
Belki pencere modunu açık kalmıştır. Tam ekran yaptığımda kasma sorunum çözülmüştü. İşe yaramazsa Nvidia ayarlarını kurcalamayı deneyebilirsin. Optimize ayarları paylaşan pek çok içerik var. Bu da olmazsa belki driverlar güncel olmayabilir.
Yok hocam tam ekranda sürücülerin hepsi güncel

Yeni konular

Geri
Yukarı