Excalibur G770 3.5 mm combo jack mikrofon algılanmıyor

niga oguz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yakın zamanda SteelSeries Arctis 3 satın aldım. Casper Excalibur G770 laptopuma taktığımda mikrofonu algılamadığını fark ettim. Kulaklıkta bir sorun yok farklı cihazlarda sorunsuz çalışıyor. Aynı şekilde farklı combo jackli kulaklıkları laptopta denedim fakat sonuç değişmedi. Tahminimce temel sorun şu: Realtek ses yöneticisi uygulaması olmadığından mikrofonlu kulaklık olarak tanıtamıyorum.

Casper'ın sitesinden cihazın ses kartı sürücüsünü yüklediğimde de ses yöneticisi gelmiyor. DDU ile kaldırıp tekrar yüklemek vs. her şeyi denedim ama yapamadım. Şu şekilde sorunu çözebildim; dahili hoparlörün sürücüsünü kaldırıp kulaklığı taktığımda kulaklığı ve mikrofonunu algıladığını gördüm, fakat bu sefer dahili hoparlör ve mikrofonu hiçbir şekilde kullanamadım.

Aynı cihazda aynı sorunu yaşayan birkaç kişi daha gördüm internette. Casper desteği aradığımda teknik servise yollamamı söylediler. Maalesef öyle bir zamanım ve imkanım yok. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum...

Hocam Realtek'i her şeyini silip temiz bir şekilde kaldırın sonra verdiğim linkten programı indirin https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html
Deneyeceğim.

Hocam Realtek'i her şeyini silip temiz bir şekilde kaldırın sonra verdiğim linkten programı indirin sorunlu driverları onarıp güncelleyecektir. https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html
Paylaştığınız programda sadece 3 güncelleme tespit etti ve bunların arasında sesle ilgili bir şey yok.

Hocam Realtek'i her şeyini silip temiz bir şekilde kaldırın sonra verdiğim linkten programı indirin sorunlu driverları onarıp güncelleyecektir. https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html
Edit: Sorun devam ederse buradan güncel Realtek kurun. Agree to Download - REALTEK 2.link Downloading Realtek High Definition Audio 2.81 (64-bit) from FileHorse.com
Edit2: Realtek kurulu olduğu dosya konumuna girin ve Realtek'e tıklayın eğer yine açılmaz ise bu video işinizi görür.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
DDU ile ses sürücüsünü kaldırıyorum, birkaç saniye sonra kendi kendine kuruluyor tekrardan. İnternet bağlantısını kestim yine aynı. Öncesinde böyle olmuyordu neden olmuş olabilir?

Son düzenleme:
Deneyeceğim.

Paylaştığınız programda sadece 3 güncelleme tespit etti ve bunların arasında sesle ilgili bir şey yok.

DDU ile ses sürücüsünü kaldırıyorum, birkaç saniye sonra kendi kendine kuruluyor tekrardan. İnternet bağlantısını kestim yine aynı. Öncesinde böyle olmuyordu neden olmuş olabilir?

Inanın bilmiyorum yinede Yüklemesine izin verin belki unistall işlemi gerçekleşiyordur.

Hocam Realtek'i her şeyini silip temiz bir şekilde kaldırın sonra verdiğim linkten tekrar indirin.
Sorun devam ederse buradan güncel Realtek kurun. Agree to Download - REALTEK 2.link Downloading Realtek High Definition Audio 2.81 (64-bit) from FileHorse.com
Edit:Realtek denetim masasında gözüküyor mu?
Hocam attığın linkteki driveri kurdum Realtek HD Audio Yöneticisi sonunda geldi teşekkürler. Şimdi mikrofonlu kulaklık olarak seçmeyi bulamadım.

Hocam attığın linkteki driveri kurdum Realtek HD Audio yöneticisi sonunda geldi teşekkürler. Şimdi mikrofonlu kulaklık olarak seçmeyi bulamadım.

Hocam bir şey değil ses denetim merkezine gelip kulaklık ve mikrofona sağ tıklayıp sına sonra varsayılan aygıt olarak seçin sonra aynı menüden otomatik sürücü güncelleme seçeneğine tıklayın bu işlemi kulaklık ve mikrofon için yapmanız gerekmekte.

Son düzenleme:
Hocam bir şey değil ses denetim merkezine gelip kulaklık ve mikrofona sağ tıklayıp sına sonra varsayılan aygıt olarak seçin sonra aynı menüden otomatik sürücü güncelleme seçeneğine tıklayın bu işlemi kulaklık ve mikrofon için yapmanız gerekmekte.
Hocam biraz geç yazdım işim vardı, Realtek HD Audio Yöneticisi kurulduktan sonra kulaklığı görmüyor sistem. Takıp çıkarınca bildirim geliyor ama seçemiyorum. Aygıt yöneticisinde de gözükmüyor.
1665172340541.png

Edit: Kulaklığı takınca ses direkt kulaklığa geçiyor. Aygıt yöneticisinde görünen bir değişiklik vs. olmuyor yani. Kulaklık takılıyken mikrofon da kullanılmıyor yine.

Son düzenleme:
Hocam biraz geç yazdım işim vardı, Realtek HD Audio yöneticisi kurulduktan sonra kulaklığı görmüyor sistem. Takıp çıkarınca bildirim geliyor ama seçemiyorum. Aygıt yöneticisinde de gözükmüyor.Eki Görüntüle 1538070

Edit:

Aygıt Yöneticisi ses sekmesi ve ses denetim merkezine açıp ekran görüntüsü atabilir misiniz?

@Nurullahkzlkya
1665174477961.png

Hocam aygıt yöneticisinde görmezden geldiğim bir şey bu. Format attığımdan beri böyle ve kurcalamadım sıkıntı çıkarmadığı için. Sorunun kaynağı bu olabilir mi?

Maalesef değişen bir şey olmadı.

@Nurullahkzlkya
Eki Görüntüle 1538106

Hocam aygıt yöneticisinde görmezden geldiğim bir şey bu. Format attığımdan beri böyle ve kurcalamadım sıkıntı çıkarmadığı için. Sorunun kaynağı bu olabilir mi?

Maalesef değişen bir şey olmadı.

Hocam bir şey olacağını sanmam ama yine de çözümünü paylaşayım.
Ek olarak ünlem işaretli aygıtlara sağ tıklayıp sürücüleri güncelleyiniz.

Hocam Windows Update üzerinden sistem güncel değil ise güncelleyin otomatikman driver yüklemesi yapacak sorun devam ederse buradan size uygun bütün driverları kurmanız gerekmekte sonrasında bilgisayarı yeniden başlatın.

Yeni konular

Geri
Yukarı