Excalibur G770 85 Hz Ekran OC Zararlı mıdır?

AxeTR

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, elimde Excalibur G770'in 16 GB RAM, i5-10300H ve GTX 1650 Ti modeli bulunmakta. Ekranı 60 Hz olduğu ve alırken maalesef bir acemilik yapıp buna dikkat etmediğim (Fiyatı da açıkçası diğer laptoplara göre uygundu.) için ekran OC işine girdim ve şu an bilgisayar 85 Hz ile bana mısın demeden çalışıyor. Bunun herhangi bir zararı var mıdır? Acaba OC yapamadım mı çünkü forumda anladığım kadarıyla 60 Hz monitörler en fazla 83 Hz (o da çok nadir) görebiliyorlar. CRU programı ile OC işlemini tamamladım. Bu arada bilgisayarın sıcaklık değerlerinden oldukça memnunum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki bu kadar basit bir işlem ile Hz arttırılabilecekken firma niye 60Hz olarak tanıtıyor bize?
Başka konuyla ilgili bilgisi olan , yorum yapmak isteyen var mı?

Son düzenleme:
Merhabalar, elimde Excalibur G770'in 16 GB RAM, i5-10300H ve GTX 1650 Ti modeli bulunmakta. Ekranı 60 Hz olduğu ve alırken maalesef bir acemilik yapıp buna dikkat etmediğim (fiyatı da açıkçası diğer laptoplara göre uygundu.) İçin ekran OC işine girdim ve şu an bilgisayar 85 Hz ile bana mısın demeden çalışıyor. Bunun herhangi bir zararı var mıdır? Acaba OC yapamadım mı çünkü forumda anladığım kadarıyla 60 Hz monitörler en fazla 83 Hz (o da çok nadir) görebiliyorlar. Cru programı ile OC işlemini tamamladım. Bu arada bilgisayarın sıcaklık değerlerinden oldukça memnunum.

9750H ve GTX1650 bulunan G770'im 65Hz'e bile çıkmadı :)

Yeni konular

Geri
Yukarı