Excalibur G770 aşırı ısınıyor

Dr1x

Centipat
Yer
İstanbul
Bana 2020 de Casper Excalibur G770 aldılar ben ilk aldıklarında çok sevinmiştim ama zamanla kötü olduğunu anladım. mesela hiçbir şey olmasa da bir anda 3-4 kere falan bluescreen yedim onun dışında aşırı ısınıyor klavye aydınlatması çok az ara sıra donuyor ve kapamam gerekiyor düzelmesi için sizce iyileştirmek için yapabileceğim bir şey var mı veya satsam kaça olur?

Son düzenleme:
Bilgisayarin aşırı isinmasi konusunda termal macun bitmis olabilir ya da gereginden fazla bilgisayar çalışıyor olabilir. Blur screen yemene gelirsek bilgisayar muhtemelen tam yüklenmemiş bir Windows'a sahip ya da bazi işler ters gidiyoe fazla isininca Blue screenda verebilir (mesela benimki kendini kapatiyordu)

FN+1 ile Turbo Boost'u aktifleştirin. Eğer sorun devam ediyorsa PC'ye format atın. Bende G770 kullanıyorum dostum. Bu sorunlar bende de vardı. CS:GO bile oynayamıyordum. İkinci olarak CPU'nuzu kontrol edin Excalibur Control Center'dan. Driverlarınızın da güncel olduğundan emin olun.

Casper kullanıyorsunuz gayet normal bence. Aşağıdaki model mi sizin ki?

excalibur.jpg

FN+1 ile Turbo Boost'u aktifleştirin. Eğer sorun devam ediyorsa PC'ye format atın. Bende G770 kullanıyorum dostum. Bu sorunlar bende de vardı. CS:GO bile oynayamıyordum. İkinci olarak CPU'nuzu kontrol edin Excalibur Control Center'dan. Driverlarınızın da güncel olduğundan emin olun.

Ben daha önce bilgisayarda bayağı sorun yaşadım 10 kere falan sıfırlamışlığım var bilgisayarı format yerine sıfırlamak da olur mu bir de driverlara Center da nereden bakılıyor.

CPU gayet iyiymişde GPU Allah'ına kavuşacak, en son bakım ne zaman yaptırdınız.

2021 de galiba USB girişi çalışmıyor diye servise yollamıştık bakım yaptılar mı bilmiyorum.

Bilgisayarin aşırı isinmasi konusunda termal macun bitmis olabilir ya da gereginden fazla bilgisayar çalışıyor olabilir. Blur screen yemene gelirsek bilgisayar muhtemelen tam yüklenmemiş bir Windows'a sahip ya da bazi işler ters gidiyoe fazla isininca Blue screenda verebilir (mesela benimki kendini kapatiyordu)

Termal macun için servise mi yollayayım?

Sisteminizi atabilir misiniz?
Ekran görüntüsü 2022-08-11 121859.png

Yeni konular

Geri
Yukarı