Excalibur G770 BIOS güncellerken "This BIOS is not for your Notebook PC" hatası

GenoxS

Hectopat
Online müşteri hizmetlerinden iletişime geçtim ve BIOS güncellemesi istedim. Dosyayı attılar ama çalıştırınca bu uyarıyı veriyor, çözümü nedir?

bios.PNG

İşletim sistemi üzerinden BIOS güncellemek güvenli değil dediler bana. Doğru BIOS olduğuna emin misiniz?

Üreticiden üreticiye değişir. Toshiba, Lenovo Thinkpad ve ASUS ROG olmak üzere 3 bilgisayarımda da her seferinde işletim sistemi üzerinden yükledim. ROG cihazımda 1 kere EZ Flash ile BIOS arayüzünden yükledim hiçbirisinde sıkıntı yaşamadım. Muhtemelen üretici firma yanlış dosya attı.
Ek olarak söylemeden geçemeyeceğim, BIOS güncelleme risklidir, eğer tecrübeniz yok ise tecrübeli kişilerden yardım isteyiniz.

Müşteri hizmetleri ile bir daha iletişime geçtiniz mi peki? Verdiğiniz BIOS olmuyor diye?

Bu fotoğrafı attım bana yetkili servisi önerdiler ama bir BIOS güncelleme için cihazıi İstanbul'a göndermek istemiyorum.
@Recep Baltaş abi yardım etme şansın var mı ne yapabilirim?
Biliyorum ben de BIOS güncellemiştim. Şu konuya bakınız. Konu

Baktım ama pek yardımcı olmadı sağ olun

Size gönderilen dosya hangi formatta? Bu arayüzden kurulması şart mı? Ve en önemli soru bu dosya sizin BIOS güncelleme dosyanız mı emin misiniz? Eğer değilseniz güncellemeyin. Emin olma imkanınız yok ise ve bilgisayarı servise kargolamak istemiyorsanız da bırakın eski sürüm kalsın.

Size gönderilen dosya hangi formatta? Bu arayüzden kurulması şart mı? Ve en önemli soru bu dosya sizin BIOS güncelleme dosyanız mı emin misiniz? Eğer değilseniz güncellemeyin. Emin olma imkanınız yok ise ve bilgisayarı servise kargolamak istemiyorsanız da bırakın eski sürüm kalsın.

Dosya RAR formatında klasöre çıkarıp dediklerini yaptım ayrıca seri numarası istediler öyle BIOS attılar.

Şu konuya bir göz atar mısınız? Pek kaynak bulamadım açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı