Excalibur G770 fan hızı ayarlama

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Fanları manuel ayarlamak istiyorum, hızlarını vs. Ya da fan hızı ben ne istersem o şekilde dönsün. SpeedFan, Afterburner çalışmadı yardımcı olabilir misiniz? Fan hızı Control Center'de görünüyor. Portlarda sorun yok gibi duruyor.

Senin için birkaç konuya baktım ama SpeedFan'dan başka bir uygulama önerilmiyor çoğu da değiştirilmiyor yazmış.

Neyse PC sustu zaten neden bağırdı anlamadım 1 saat boyunca bağırdı herhalde güncelleme falan yaptı arkada bilmiyorum ama yine teşekkürler yardımın için, gecen güzel olsun.

Neyse PC sustu zaten neden bağırdı anlamadım 1 saat boyunca bağırdı herhalde güncelleme falan yaptı arkada bilmiyorum ama yine teşekkürler yardımın için, gecen güzel olsun.

Keşke daha iyi yardım edebilseydim ama alışman gerekiyor bazı Gaming laptoplarda fan ayarı yok ve gürültülü çalışıyorlar yapacak bir şey yok maalesef iyi günler dilerim.

Keşke daha iyi yardım edebilseydim ama alışman gerekiyor bazı Gaming laptoplarda fan ayarı yok ve gürültülü çalışıyorlar yapacak bir şey yok maalesef iyi günler dilerim.
Valla X diyim diğer arkadaşımda Monster var menteşesi çöp benimki ve omen gibi tek parmağı bırakın iki elle açması zor 7000rpm dönüyor fanları ben gece 3000rpm oluyor diye sinir oluyorsam acaba haha :D ona geçmiş olsun diyebilirim.

Keşke bir laptop yapsalar gaming ama el konsolu gibi olsa böyle aşırı sessiz güzel çalışsa ve olabildiğince ince hafif zarif :D Zaten G770 alma sebebim incecik zarif şık tasarımı olması. Ciddi anlamda incecik cihaz.

Vallahi X diyeyim diğer arkadaşımda Monster var menteşesi çöp benimki ve Omen gibi tek parmağı bırakın iki elle açması zor 7000RPM dönüyor fanları ben gece 3000RPM oluyor diye sinir oluyorsam acaba haha :D ona geçmiş olsun diyebilirim.

Keşke bir laptop yapsalar Gaming ama el konsolu gibi olsa böyle aşırı sessiz güzel çalışsa ve olabildiğince ince hafif zarif :D zaten G770 alma sebebim incecik zarif şık tasarımı olması. Ciddi anlamda incecik cihaz.

Aslında durduk yere fanların bağırması normal değil bende Excalibur G900 kullanıyordum (iade ettim ölü piksel ısınma sorunu nedeniyle) oyunlara girince fanlar bağırmaya başlıyordu oyundan çıkınca 2 dakikaya sessizleşiyordu senin bilgisayarın fanlarıyla da ilgili olabilir gerçekten aşırı rahatsızsan servise götür belki sıkıntısı çıkar.

@MiniRayss02 , Excalibur kullananlar arasında şanslı kişilerden birisin çünkü 9.nesil işlemcin var. Undervolt işlemi ile hem sıcaklıklarını düşürerek fanın daha sessiz olmasını sağlar, hem de ısınma kaynaklı performans sorunlarının önüne geçebilirsin. 3 senedir UV işlemi aktif bir şekilde kullanıyorum. Forumda mutlaka undervolt konusunu araştırmanı ve ThrottleStop programını kullanarak yapmanı tavsiye ederim, cihaza herhangi bir zararı kesinlikle bulunmuyor.

@MiniRayss02 , Excalibur kullananlar arasında şanslı kişilerden birisin çünkü 9.nesil işlemcin var. Undervolt işlemi ile hem sıcaklıklarını düşürerek fanın daha sessiz olmasını sağlar, hem de ısınma kaynaklı performans sorunlarının önüne geçebilirsin. 3 senedir UV işlemi aktif bir şekilde kullanıyorum. Forumda mutlaka undervolt konusunu araştırmanı ve ThrottleStop programını kullanarak yapmanı tavsiye ederim, cihaza herhangi bir zararı kesinlikle bulunmuyor.
Dostum zaten Excalibur da normal değerler 9300H için ayarlı tüm cihazlar için örnek değil direkt gerçek değerleri paylaşayım;

9300H Normal TDP: 45W
---
Excalibur da ise,
High Performance --> 45-50W Masaüstü gibi tam performans asla güç kısmaz.
Gaming Mode --> 35W Undervolt ile sessiz olmaya çalışır ve ısınmadıkça performans kısmaz (Kıssa bile 5W civarı)
Text Mode (Ofis) --> Normal performans da dengeli mod denebilir, max TDP si 25W Isınmaz sessiz çalışır performanslıdır sadece uygulama açarken falan düşük yavaşda çalışır yani pc yavaş ama aynı performansda çalışır sanki ssd değil HDD gibi.
Power Saving --> Sadece yatakta film açarken falan açıyorum 8W düşüyor GHz hızı sabit 800MHz oluyor fakat pil 8 saate kadar film izletebiliyor klavye ışığı kapatarak vs.

Bu modları zaten deneyerek listeledim kendim undervolt = Gaming ya da Text mode zaten.

Geri
Yukarı