Excalibur G770 fan hızı ayarlama

MiniRayss02

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci + Editör
Fanları manuel ayarlamak istiyorum, hızlarını vs. Ya da fan hızı ben ne istersem o şekilde dönsün. SpeedFan, Afterburner çalışmadı yardımcı olabilir misiniz? Fan hızı Control Center'de görünüyor. Portlarda sorun yok gibi duruyor.

Bu modları zaten deneyerek listeledim kendim undervolt = Gaming ya da Text mode zaten.
Farklı şeylerden bahsediyoruz, dostum. Benim bahsettiğim undervolt ile senin bahsettiğin donanımların çektiği güçler birbirinden farklıdır. Lütfen undervolt konusunu araştırır mısın? Undervolt ile "High Performance" modunda aldığın performansı Gaming modda gibi serin yaşamak istemez misin? Undervolt işlemi donanımların çektiği gücü kısıtlamaz; gereksiz voltajı nötrleyerek aynı işlem hızında fazla ısınmayı engeller.

Farklı şeylerden bahsediyoruz, dostum. Benim bahsettiğim undervolt ile senin bahsettiğin donanımların çektiği güçler birbirinden farklıdır. Lütfen undervolt konusunu araştırır mısın? Undervolt ile "high performance" modunda aldığın performansı Gaming modda gibi serin yaşamak istemez misin? Undervolt işlemi donanımların çektiği gücü kısıtlamaz; gereksiz voltajı nötrleyerek aynı işlem hızında fazla ısınmayı engeller.

Dostum undervolt işlemcinin voltajını düşürmek işte diyorum ki zaten Gaming mode de kullandığında 35W yani undervolt hali ile çalışıyor unervoltsuz kullanacaksan high performanceye al yani göreceksin bir şey diyemiyorum.

Dostum undervolt işlemcinin voltajını düşürmek işte diyorum ki zaten Gaming mode de kullandığında 35W yani undervolt hali ile çalışıyor unervoltsuz kullanacaksan high performanceye al yani göreceksin bir şey diyemiyorum.
Neden ısrarla anlamak istemiyorsun? Undervolt işlemi güç kısmak değildir. Undervolt Watt değerini değil "Volt" değerini minimal seviyelerde azaltır. İkisi farklı terimlerdir. Bilgisayarını tam performansta eskisine nazaran daha serin kullanmak istiyorsan bunu öneriyorum, dostum. Araştırması ve denemesi bedava, fakat cihazın daha sıcak çalışmasını, daha hızlı fan çalıştırmasını ve zorlayan işlemlerde performans kısıtlamalarını istiyorsan böyle kullanmaya devam edebilirsin. Bu kadar dar bir bakış açısına sahip olmayın, neden ısrarla araştırmamak yerine yanıldığın bir konuyu devam ettiriyorsun anlamış değilim.

Ben işlemcimi 45W'ta daha serin çalıştırma imkanım varken, birçok firma bu undervolt işlemini fabrikasyon olarak cihazlarına uygularken neden ısrarla 35W'a çekip performansımı azaltayım ki? Undervolt yaptığında göreceksin, Gaming modunda dahi sıcaklıklarında azalma olacaktır. Yani cihazın şu an serin çalışmıyor, sen öyle sanıyorsun.

Bilmemek ayıp değildir, fakat öğrenmemek, bunda ısrar etmek büyük bir ayıptır. Lütfen araştırmanı yapmanı istiyorum senden.

Neden ısrarla anlamak istemiyorsun? Undervolt işlemi güç kısmak değildir. Undervolt Watt değerini değil "Volt" değerini minimal seviyelerde azaltır. İkisi farklı terimlerdir. Bilgisayarını tam performansta eskisine nazaran daha serin kullanmak istiyorsan bunu öneriyorum, dostum. Araştırması ve denemesi bedava, fakat cihazın daha sıcak çalışmasını, daha hızlı fan çalıştırmasını ve zorlayan işlemlerde performans kısıtlamalarını istiyorsan böyle kullanmaya devam edebilirsin. Bu kadar dar bir bakış açısına sahip olmayın, neden ısrarla araştırmamak yerine yanıldığın bir konuyu devam ettiriyorsun anlamış değilim.

Ben işlemcimi 45W'ta daha serin çalıştırma imkanım varken, birçok firma bu undervolt işlemini fabrikasyon olarak cihazlarına uygularken neden ısrarla 35W'a çekip performansımı azaltayım ki? Undervolt yaptığında göreceksin, Gaming modunda dahi sıcaklıklarında azalma olacaktır. Yani cihazın şu an serin çalışmıyor, sen öyle sanıyorsun.

Bilmemek ayıp değildir, fakat öğrenmemek, bunda ısrar etmek büyük bir ayıptır. Lütfen araştırmanı yapmanı istiyorum senden.
Doğrudur fakat şunu söylüyorum yine 9300H normal TDP si 45W control centerde high performance 45W kullandırıyor, Gaming mode ise 35W yani oyuncu modu ufak ses yapmasın diye zaten undervolt kendisi yapıyor. Benim bildiğim undervolt örneğin 50W işlemcin var bunu 35-40W yaparak aynı GHz de tutarak daha soğuk çalıştırmak.

@Singua Her mesajıma gülücük atma sıktı.

@Singua neden her yerden engelledin ailenmi kızdı?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı