Excalibur G770 her oyunda hata veriyor

Haydar Dogan

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
RAM
8 GB 2666Mhz
Ekran kartı
NVIDIA GEFORCE GTX 1050
İşlemci
İ5 9300H 2.4Ghz
Merhaba, Excalibur G770-9300 model bilgisayara sahibim. "oyuncu bilgisayarı" adı altında satılan ve benim de o mantıkta satın almış olduğum bu bilgisayar ile hiçbir şekilde oyun oynayamıyorum.
PUBG oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki crash hatasını aldım;

pubg-hata.png

FIFA22 oynayayım dedim 10-15 dk sonra görseldeki hatayı aldım;

fifa22-hata.png

GTA 5 oynayayım dedim yine 10-15 dk sonra benzer bir hata aldım (görseli yok).

Denediklerim --> ekran kartı driver güncelleme, format atma ve temiz kurulum, arka planda çalışan uygulamaları kapatma

Ben bilgisayarın ekran kartının bozuk olduğunu düşünüyorum artık. Ne yapmam gerekiyor, bir çözüm öneriniz var mı?

Garantisi bitmiş durumda benim cihazın. İyi bir fiyat çıkarırlar muhtemelen. Ne kadar sürdü servis süreci acaba?

Hocam FurMark testi açıp cihazı yüksek performans modunda 2-3 saat bırakıp gözlemleyebilir misiniz? Görüntülerde bozulma yok ise VRAM'leriniz gidik ki VRAM'larim değişip bilgisayarımı elime bugün almış bir G770 kullanıcısı olarak yazıyorum bu yorumu :D

2019 nesil G770 modellerinde VRAM'lerde soğutma olmadığı için bu sorun olduğu düşüncesindeyim. AliExpress'ten 4 adet VRAM sipariş edip özel bir teknik servise değiştirttim. Sorunum çözüldü.

Hocam FurMark testi açıp cihazı yüksek performans modunda 2-3 saat bırakıp gözlemleyebilir misiniz? Görüntülerde bozulma yok ise VRAM'leriniz gidik ki VRAM'larim değişip bilgisayarımı elime bugün almış bir G770 kullanıcısı olarak yazıyorum bu yorumu :D

2019 nesil G770 modellerinde VRAM'lerde soğutma olmadığı için bu sorun olduğu düşüncesindeyim. AliExpress'ten 4 adet VRAM sipariş edip özel bir teknik servise değiştirttim. Sorunum çözüldü.
Müsait olduğum ilk fırsatta testi yapacağım. İnşallah ram ile çözülür sorun :D

Benim cihazda çölde kutup ayısıyla karşılaşan bedevi bahtsızlığı başgösterdi. Bu yüzden bana patlayan tam net rakamı söyleyemeyeceğim. Lakin temmuz ayında servis VRAM degisimi ile beraber başka sorunlar da dahil toplam 4000TL talep etmişti benden. Yıldız teknik bilişim'i gönül rahatlığı ile önerebilirim. Ayrıca öncesinde FurMark ve OCCT'nin VRAM testini defalarca yapmanızı öneririm. Ama çok yüksek ihtimal sorun VRAM'lerde. Excalibur'un VRAM soğutması kullanmamasının öngörülebilir bir cezası...

Benim cihazda çölde kutup ayısıyla karşılaşan bedevi bahtsızlığı başgösterdi. Bu yüzden bana patlayan tam net rakamı söyleyemeyeceğim. Lakin temmuz ayında servis VRAM degisimi ile beraber başka sorunlar da dahil toplam 4000TL talep etmişti benden. Yıldız teknik bilişim'i gönül rahatlığı ile önerebilirim. Ayrıca öncesinde FurMark ve OCCT'nin VRAM testini defalarca yapmanızı öneririm. Ama çok yüksek ihtimal sorun VRAM'lerde. Excalibur'un VRAM soğutması kullanmamasının öngörülebilir bir cezası...
Testleri yapıp duruma göre hareket edeyim o zaman. Teşekkürler bilgi paylaşımı için.

Yeni konular

Geri
Yukarı