Excalibur G770 i5 12. Nesil vs Excalibur G770 i7 11. Nesil vs Monster Tulpar 20.4

Bütçe
20000
Aile etkisine kalmayacaksanız Tulpar, kasasından dolayı daha mantıklı. Çoğu insanın donanım bilgisi olmadığı için içindeki 3000 serisi ekran kartına ya da 16 GB RAM görünce alması daha mantıklı gibi görünüyor. Monster Notebook bir ekstra artısı servislerdeki bazı çalışanları baştan savmak için servise almasa da servis olayı 2 tık daha iyi.
Peki fiyat uygun mu birde ben netten baktım bu ürün sıfırı yok nereden almış olabilir bana sıfır aldıni söyledi kapalı kutu.
Tulpar 20.4, 20.4 imkanın varsa victusa falan bakma.
Aralarından Monster daha mantıklı çünkü diğer tarafta Casper'ın ürünleri biraz daha sorunlu.

Excalibur ve monster.. yanına bile yaklaşmam.
Ne tavsiye edersiniz?

Peki fiyat uygun mu bir de ben netten baktım bu ürün sıfırı yok nereden almış olabilir bana sıfır aldıni söyledi kapalı kutu.

Ne tavsiye edersiniz?

Önceden satışı vardi ama stoku kalmadı artık.

Monster'in kendi sitesinde ya da kuvvetle ihtimal Trendyol'dan almıştır.
Kararsız kaldım Excalibur alma monster alma Asus pahalı MSI de aynı şekilde diğer markalar pek güvenemiyorum ilkkez kullanacağım laptop masaüstünden geçtim ondan aldım mı pişman olmayım diyorum

Monster alma Excalibur alma ne alıyım 😄 MSI Asus pahalı karar veremedim

Kararsız kaldım Excalibur alma Monster alma ASUS pahalı MSI de aynı şekilde diğer markalar pek güvenemiyorum ilk kez kullanacağım laptop masaüstünden geçtim ondan aldım mı pişman olmayım diyorum

@Artoria Pendragon dediklerine katılıyorum. Clevo kasa muhabbetini yaşayan biri olarak Yazın çok sıkıntı yaşarsınız. Abra ve Excalibur kasaların geneli böyle (Abra'da yeni kasaların bazıları Tongfang diyorlar ama) Tulpar malzeme yapısı olarak da Abra'dan daha iyidir.

Monster Tulpar 20.4 22 bin TL'ye buldum (sarı uygulamadan) sıfır kapalı kutu sizce alınır mı? Veya Excalibur mu baksam internet üzerinden kendim sipariş verip.

-Excalibur G770 i5 12.nesil 32 GB 1TB SSD RTX 3050 (20.000TL )

- Excalibur i7 11.nesil 16 GB RAM 1 TB SSD +500 GB HDD RTX 3050 (21.900TL)

Sadece oyun ve arada flim dizi için alacağım ekran monitör yansıtma yapacağım sizce hangisi almalıyım? Tavsiye i7 işlemcili 16 GB RAM'li mi i5 32 GB RAM'li mi oyunlarda RAM mi yüksek olması avantaj yoksa işlemci mi?
Bütçem 20 bin.
Hangi markayı önerirsiniz?

Monster'da işlemci olarak i7-11800H işlemcisi gayet güzel güçlü bir işlemci i5-12500H işlemcisinin performansıda kötü değil ama kalite olarak Tulpar daha iyi bence.

Bir Excalibur G770 kullanıcısı olarak söylüyorum sakın ha öyle bir hataya düşme. Sakın Casper alma aşırı ısınıyor aşırı ses çıkarıyor ayrıca en önemli sorun FPS değerleri çok düşük. Hayatının hatasını yaparsın.

Bir Excalibur G770 kullanıcısı olarak söylüyorum sakın ha öyle bir hataya düşme. Sakın Casper alma aşırı ısınıyor aşırı ses çıkarıyor ayrıca en önemli sorun FPS değerleri çok düşük. Hayatının hatasını yaparsın.

Güç yönetiminden yüksek performans seçeneğinin alt veya yanındaki gelişmiş seçeneklere basıp işlemcinin maksimum güç seçeneğini%99 yapın. Isınma biraz da olsa çözülecektir ancak biraz performanstan kısar. Throothle yapıyorsa bu durumla çözülebilir FPS'iniz artabilir. Biz arkadaşın G770'inde sıcaklığı 86-87 yr kadar düşürdük.

Güç yönetiminden yüksek performans seçeneğinin alt veya yanındaki gelişmiş seçeneklere basıp işlemcinin maksimum güç seçeneğini%99 yapın. Isınma biraz da olsa çözülecektir ancak biraz performanstan kısar. Throothle yapıyorsa bu durumla çözülebilir FPS'iniz artabilir. Biz arkadaşın G770'inde sıcaklığı 86-87 yr kadar düşürdük.

Maalesef keşke ondan dolayı olsa. Her şeyi yaptım ama nafile. Valorant'ta 150 FPS görmüyorum. Aynı özelliklerde arkadaşımda ASUS TUF Gaming var. 300'den aşağı almıyor. Müşteri hizmetlerini aradım 150 FPS normal dediler. Şaka gibi marka satmaya çalışıyorum şu an bilgisayarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı