Excalibur G770 ilk açılışta ekrana görüntü vermiyor

MehmetEfeAkay

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Laptop:Excalibur
Model:G770
Ram:32GB
M.2 SSD Kapasite:1TB
İşlemci:İntel İ7 12.Nesil
Ekran Kartı:GeForce RTX 3050
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhaba, laptopum Excalibur G770 ilk açılışta açılıyor ama ekrana görüntü vermeyip, fare ve klavyenin ışıkları yanmıyor ve 2.ekrana görüntü gelmiyor. Zorla kapatıp açınca ise düzeliyor. Ama zorla kapatıp açmak bilgisayara zarar verebilir. Ne yapmalıyım?

İşlemci: Intel Core i7 12650H (12.nesil)

Ekran kartı: NVIDIA GeForce RTX 3050.

RAM: 32 GB DDR4.

Daha önce bu markadan eski bir modelinde buna benzer bir sorunla karşılaştım ama çözemedim. İlk açılışta mavi ekran verip kapanıyordu ama arkasından açınca normal açılıyordu ve sorunsuz çalışıyordu. Tüm testler sorunsuzdu. Ben BIOS'tan şüphelendim ama BIOS bulamadım. Casper servisi ile iletişime geçin ve BIOS güncellemesi yapmak için dosyaya ulaşmaya çalışın. Eğer dosyayı verirlerse BIOS'u güncelleyip deneyin.

Daha önce bu markadan eski bir modelinde buna benzer bir sorunla karşılaştım ama çözemedim. İlk açılışta mavi ekran verip kapanıyordu ama arkasından açınca normal açılıyordu ve sorunsuz çalışıyordu. Tüm testler sorunsuzdu. Ben BIOS'tan şüphelendim ama BIOS bulamadım. Casper servisi ile iletişime geçin ve BIOS güncellemesi yapmak için dosyaya ulaşmaya çalışın. Eğer dosyayı verirlerse BIOS'u güncelleyip deneyin.

Tamamdır deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı