Excalibur G770 ısınıyor

Bizim evdeki eski laptop'da aşırı ısınıyordu hatta seninkinden beterdi. Soğutucu alabilirsin ama üst düzey bir etki yapmıyor. Ben yazın klimayı laptop'a çeviriyordum soğusun diye.

Haa 2 yıldır hiç bir şey olmadı düzgün çalışıyor. Yani öyle bir anda nalları dikmez merak etme. O sıcaklıkla arkadaş olmalısın. O artık senin kader arkadaşın.
Laptopu kapatmadan önce 10-15 dk boşta bekle ki soğusun. Çünkü sıcak sıcak kapanınca daha kötü olur.
Herkese ilgisi için teşekkür ederim.işşemciye overclock yapan bir uygulama vardı onu kaldırdım ve max 82 oldu.Oyun arka palndayeken hemen 47 ye düşüyor. Ev 28 derece bunuda göz önünde bulundurursak bence bir sorun yok.

@Doğu Han Noyan , ThrottleStop uygulaması ile işlemciye undervolt yaparsan sıcaklıkları biraz daha aşağı çekebilme ihtimalin bulunuyor. Bununla ilgili rehberleri forumda bulabilirsin.

Casper'in çöpü olduğu için bu çok normal.

Yanılıyorsun %100 kullanmadın Casper *eskiden* çöp bir markaydı ve işlemcim şu an 57 derece ekran kartı 55 derece (oyun oynuyoyorum)

Herkese ilgisi için teşekkür ederim. İşemciye overclock yapan bir uygulama vardı onu kaldırdım ve Max 82 oldu. Oyun arka palndayeken hemen 47'ye düşüyor. Ev 28 derece bunu da göz önünde bulundurursak bence bir sorun yok.

Bizde de 36 derece ve oyun oynerken işlemci 57 GPU 55 dereceydi 1 yıldır kullanıyorum hiç fan temizliği yapmadım ve termal macununu değiştirmedim.

Son düzenleme:
Yanılıyorsun %100 kullanmadın Casper *eskiden* çöp bir markaydı ve işlemcim şu an 57 derece ekran kartı 55 derece (oyun oynuyorum)
Ne oynuyorsunuz peki?
Ayrıca Casper hala çöplüğünü koruyor.

Geri
Yukarı