Excalibur G770 işlemci %80 kullanımda 76 derece

denizumut

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Excalibur G770 laptop kullanıyorum. Aldıgım zamanlarda fazla ısınmazdı. 70-76 arası gidip gelirdi ama son 1 haftadır %80 üstü derecede ısınıyor. Bu normal karşılanabilir mi laptop değerleri için veya gidip bir bakım yaptırtmalı mıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Excalibur G770 laptop kullanıyorum. Aldıgım zamanlarda fazla ısınmazdı. 70-76 arası gidip gelirdi ama son 1 haftadır %80 üstü derecede ısınıyor. Bu normal karşılanabilir mi laptop değerleri için veya gidip bir bakım yaptırtmalı mıyım?
Kaç aydır bakım yapmıyorsunuz?

Aslında yaz ayları için çok çok kötü değil sıcaklığı.
Temizlik en son ne zamana.

O laptop zaten çok ısınıyor. İşlemci nedir? %80 kullanımda 76 derece gerçekten iyi.

O laptop zaten çok ısınıyor. İşlemci nedir? %80 kullanımda 76 derece gerçekten iyi.

G770 i5 10300H kullanıyorum ve dediğiniz gibi çok ısınmıyor. Tabii bu durum kullanım yerine göre değişir ama benim kullanımımda işlemci normal şartlarda 35W Turbo ile 45W güce çıkacak şekilde ayarlı. Ayarladığım 35W değeri de Intel'in işlemcim için verdiği yapılandırılabilir TDP değeri. Gördüğüm en yüksek sıcaklık 45W güç değerinde 85 derece. 35W güç değerinde gördüğüm en yüksek sıcaklık 75. YouTube üzerinde farklı marka bilgisayarların inceleme videolarını izlediğimde işlemcinin genel olarak 30-35W aralığında gezdiğini görerek bu ayarı yaptım ve faydasını oldukça gördüm. (Control Center üzerindeki Gaming modundaki güç değerleride bu şekilde ama Gaming mod aktif edildiğinde bilgisayar olması gerekenden fazla ısınıyor. Tavsiyem Control Center da güç modunu high performance moduna alıp Control Center'ı kaldırın. Intel XTU ile Power Max'ı 35W, short Power Max'ı 45W olarak ayarlayın. Windows güç planını da dengeli olarak seçin. Sıcaklıkların olması gerektiği gibi olduğunu göreceksiniz.) Bu arada kullandığım termal macun Thermal Grizzly Kryonaut.

Geri
Yukarı